RU

EN

„Padėkime paukšteliams ir žvėreliams žiemą“

Žiežmarių mokykloje-darželyje „Vaikystės dvaras“ kiekvienais metais, įsižiemojus, yra vykdoma akcija „Padėkime paukšteliams ir žvėreliams žiemą“. Dvi savaites visa mokyklos-darželio bendruomenė nešė ir kaupė miško gyvūnams maisto atsargas. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie akcijos!
3 klasės mokiniai suneštas miško gėrybes nuvežė į Kaukinės mišką. Miške nepasiklysti, gyvūnų pėdsakus atpažinti padėjo gerbiamas Mykolas Drėgva. Mokiniai su didžiausiu smalsumu klausė kiekvieno jo ištarto žodžio, apžiūrėjo kiekvieną pėdsaką, apgraužtą šakelę, stirnos išgulėtą guolį. Miške patirti įspūdžiai buvo tik dalis dienos džiaugsmų, nes visi buvo pakviesti į medžiotojų klubo „Žiežmariai“ būstinę. Mokiniams tai buvo tikras džiaugsmas. Kuomet viskas buvo apžiūrėta, namelyje iš termosų pradėjo garuoti arbata, pakvipo iš namų atsineštų sumuštinių kvapas. Atsipalaidavę ir sušilę mokiniai savo jėgas išbandė surengtoje viktorinoje ir, didžiausiam mokinių netikėtumui, visi gavo dovanas.
Nuoširdžiai dėkojame M. Drėgvai už pagalbą vykdant akciją, šiltą priėmimą bei dovanas!
Nepamiršti buvo ir paukšteliai. Pirmieji, nuo žiemą patiriamo bado, paukštelius gelbėti suskubo 1 klasės mokiniai. Ugnė, Goda, Evita, Saulė, Emilija, Emilis, Deivita, Milana, Gaivilė, Augustas, Deividas A. ir Deividas T. mokyklos teritorijoje pakabino pačių su tėveliais pagamintas lesyklėles. Pirmokai lesyklėles kiekvieną dieną apžiūri ir paberia paukšteliams lesalo. Auga atsakinga paukštelių mylėtojų karta!

Parengė mokytoja Kristina Kertenienė