RU

EN

,, Knygas skaitai – viską žinai“

Žiežmarių mokykloje-darželyje ,,Vaikystės dvaras‘  jau tapo įprasta, jog diena prieš mokinių atostogas prabėga ne taip, kaip visada. Tai diena be rūpesčių, diena be vadovėlio ir pratybų.   Šį kartą ji  buvo skirta ugdyti vaikų  komunikavimo, pažinimo, socialinę bei kūrybingumo kompetencijas. ,, Diena  kitaip“  skirta  lietuviškam žodžiui,  mąstymo aktyvinimui, mokinių  žodyno plėtimui  ir turtinimui, vaikų emociniam ir estetiniam suvokimui lavinti.

Pirmoje renginio dalyje vyko    integruotos lietuvių kalbos, dailės-technologijų, pasaulio pažinimo  veiklos 1-4 klasėse, skirtos knygų rinkimams pateiktų knygų pristatymui.

Pamokas mokiniams vedė vis  kitos  klasės mokytojos.  Vaikai apsilankė keturiose skirtingose ,,stotelėse“ , kuriomis  virto išradingų pedagogių klasės. Jose vaikai susipažino su vaikiškos metų knygos rinkimams pateiktomis knygomis. Štai pirmokų klasė virto ,,Kino studija“, kurioje vaikai sukūrė kino afišas, kalbėjosi draugystės ir patyčių temomis ( pagal knygą ,,Filmukai“). Ketvirtokų mokytoja kvietė diskutuoti karo, taikos, vaikų ir suaugusių norų bei galimybių  temomis. Visi kartu sukūrė ,,Vaikų norų žvaigždėlapį“ ( pagal knygą ,, Traškančios žvaigždės“ ).Trečiokų klasėje  karaliavo akmenėliai iš  ,,Akmenukų pasakų“. Joje apsilankę vaikai  išgirdo tikras  liūdnas ir smagias akmenukų istorijas. Sužinojo, kiek daug gali papasakoti vienas mažytis akmenėlis.  Kūrė iliustracijas- mažas knygeles, visoms akmenėlių pasakoms.  Antrokų klasė virto ,,Mažojo ežiuko sapnų“ karalyste. Čia  lydimi mielo,  savo rankomis pagaminto  Ežiuko, keliavo į gamtos  karaliją. Dalyviai  nutapė Ežiuko portretus ir sapnus.

Antroje renginio dalyje vyko lietuvių kalbos viktorina ,,Knygas skaitai- viską žinai“. Joje dalyvavo net 5 komandos. Dalyviai gilino žinias iš lietuvių tautosakos, literatūros, kalbos kultūros. Reikėjo ir patarles iš pabirusių žodžių surinkti, ir knygų veikėjus bei rašytojus atpažinti ir dar daug kitų užduočių įveikti. Sėkmė šypsojosi Mėlynųjų komandai, kuriai šauniai vadovavo  kapitonas Šarūnas, bei jo padėjėja Neda. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Pasibaigus Viktorinai, buvo apdovanoti loterijoje ,,Skaitai- laimi“ dalyvavę mokiniai. Vaikai tris savaites intensyviai skaitė ir  užpildytus perskaitytų knygų lapelius metė į loterijos dėžutę.  Daugiausiai knygų perskaitė Augustė, Rusnė, Grantas ir Emilija.  Laimė loterijoje nusišypsojo  Matui, Doviui, Rugilei ir Emiliui.  Visi vaikai buvo apdovanoti knygomis.

Trečia dienos dalis buvo skirta balsavimui už vaikišką metų knygą.  Visos pristatytos knygos labai įdomios ir labai skirtingos. Mūsų mokyklos-darželio bendruomenės nuomone metų knyga turėtų tapti  Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“. Įdomu, ar mūsų nuomonė sutaps su šalies rinkimų rezultatais? Dabar nekantriai lauksime Vilniaus knygų mugėje skalbiamų rezultatų.

Pasibaigus veikloms,  mokinių veiduose žaidė šypsenos. Vaikai klausė: ,,Kada vėl bus diena be  pamokų?“  Juk labai smagu apsilankyti kitoje klasėje, pasiklausyti ne savo, o kitos mokytojos, skaityti, kurti, piešti, rungtyniauti… ir mokytis va taip –  KITAIP…

 

 

Skaitymo būrelio vadovė, 4 klasės  mokytoja Rūta Ašmenienė