RU

EN

Sveikatą stiprinanti mokykla

Kalėdiniai papuošimai iš antrinių žaliavų sulaukė didelio antrokų susidomėjimo ir atvėrė neribotas vaizduotės galimybes. Pasibaigus šventėms, žaisliukai gali būti rūšiuojami ir lengvai perdirbami, greitai suyra, nepalikdami žymesnių taršos pėdsakų. Kūrybai naudodami prekybos tinkluose įsigytus gamtai draugiškus, nebereikalingus popierinius maišelius, mokiniai buvo pratinami nereikalingus daiktus panaudoti dar kartą. Tai labai svarbu, kadangi antrinis žaliavų panaudojimas mažina į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, mažiau teršiama aplinka. Nemažiau svarbu mokyti vaikus tokio gyvenimo būdo, kad atliekų susidarytų kiek įmanoma mažiau.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

1 ir 4 klasės mokiniai, „Spinduliukų“, „Pelėdžiukų“ grupės paminėjo Tolerancijos dieną. Kiekvienas išsakė savo mintis apie draugystę, draugiškumą, toleranciją. Iš savo piešinių sudarė dėlionę.

3 klasės mokiniai dalyvavo Sveikatiados iššūkyje „10000 žingsnių – vieni juokai“. Iššūkį priėmė 10 klasės mokinių ir 6 mamytės/tėveliai/močiutės. Per visą iššūkio laiką buvo nužingsniuota 1121705 žingsniai. Žingsnius skaičiavome 18 dienų. Kaip kam sekėsi iliustruoja diagramos. Ačiū kantriai savo žingsnius siuntusiems mokiniams ir jų artimiesiems.

Mokytoja Kristina Kertenienė

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaro“ 1 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo rytmetyje „Saugus kelias į mokyklą“. Pas vaikus į klases atvyko svečių – Kauno apskrities VPK  Kaišiadorių r. PK veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja I. Budrikienė  bei  Kaišiadorių VSB sveikatos specialistas A.Raskilas. Svečiai su kiekvienos klasės mokiniais ėjo į lauką. Lauke mokiniai su svečiais prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, atsakinėjo į klausimus, netgi gavo prizų. Ypatingas dėmesys buvo skirtas atšvaitams, todėl svečiai mokiniams, kurie atšvaitų neturėjo, juos padovanojo bei priminė, kaip teisingai juos segtis ar dėtis. Vėliau vyko praktinė veikla – mokiniai su svečiais mokėsi pereiti judrią gatvę ir saugiai grįžti į mokyklą.

Šis rytmetis paskatins vaikus būti atsakingais už savo ir draugų saugumą,  einant į mokyklą ir grįžtant namo. Ačiū Irenai ir Arvydui.

Mokytoja A. Šliužienė

Olimpinis mėnuo – tai projektas padedantis mokiniams atrasti  sveiką gyvenseną ir  fizinį aktyvumą, kaip įtraukią ir naudingą veiklą. Projekto metu antrokai susipažino su superherojais AMIU KILNIAŠIRDŽIU, GALINGUOJU ĄŽUOLU, LUKA KIBIRKŠTIMI ir SUPERBIČIULE UNA.  Rytais mankštinosi kartu su ąžuolu, išmoko olimpinį šokį. Mokėsi ir buvo skatinami  sveikai maitintis , daugiau judėti, atkreipti dėmesį į mitybą. Buvo  formuojamas įprotis gerti vandenų, o ne limonadus, sultis. Susipažino  su emometru, sužinojo, kad jis padeda atpažinti, suprasti  ir įvardinti 64 emocijas, pasimatuoti savijautą. Įvairiose situacijose mokėsi  tinkamai išreikšti savo emocijas  socialiai priimtais būdais ir jas  valdyti. Prisiminė nusiraminimo ir susitelkimo pratimų. Projekto pabaigoje pasidžiaugėme kartu įveikę ištisą mėnesį  kupiną naujų veiklų ir atradimų.

Mokytoja Birūta Pilvelienė

Mityba – viena iš pagrindinių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos vaiko sveikatai. Spalio 13 dieną, priešmokyklinę ,,Obuoliukų” grupę ir ikimokyklinę „Nykštukų“ grupę aplankė visuomenės sveikatos specialistas Arvydas Raskila. Jis supažindino ugdytinius su ,,Sveikos mitybos piramide”. Aptarė kuriuos produktus sveika valgyti kasdien ir kuriuos valgyti nesveika. Taip pat buvo paaiškinta, kad piramidės pagrindas – tai tartum ,,namo pagrindas”. Vaikai labai daug diskutavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliknėjo įvairias užduotis, o vėliau turėjo patys nupiešti savo ,,Sveikos mitybos piramidę”.

Sveika mityba – yra laimingos vaikystės pagrindas!

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Tęsiant „Lietuva seniau ir dabar” projektą, 1-4 klasių mokiniai susipažino su garsiu žolininku, Lietuvos fitoterapijos sąjungos nariu Edvardu Kazlausku. Lektorius vaikams pasakojo, kaip vaistiniai ir maistiniai augalai gali mums padėti. Juk nuo senų senovės vaistažolės buvo ir maistas, ir vaistas, tik reikia turėti žinių, kaip surinkti, kaip paruošti ir taisyklingai vartoti. Pasidalijo žiniomis, kokias vaistažoles galima rinkti rudenį ar žiemos metu, kokios efektyviai stiprina imunitetą nuo peršalimo, gripo, slogos ir kitų žiemos negalavimų. Pažintį su vaistažolėmis ir piktuoju Sosnovskio barščiu antrokai pratęsė integruotoje dailės pamokoje.

Mokytoja Birūta Pilvelienė

1 klasės mokiniai karantino metu dalyvavo sveikatinimo veikloje Sveikos šypsenos pažadas. Šiais mokslo metais sveikatos priežiūros specialistas A. Raskilas su antrokais klasėje aptarė veiklą ir pradžiugino dovanomis. Tikimės, kad spalvingos dovanos primins vaikams duotus pažadus.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

Pirmoji vaikų stovyklos diena prasidėjo birželio 8 d. su sveikatos sampratos aptarimu. Sužinojome, prisiminėme, kad ji susideda iš sveikos mitybos, judėjimo, higienos, emocijų ir bendravimo. Taigi, dieną stengėmės praleisti itin sveikai: atlikome rytinę mankštą, kalbėjome apie sveiką mitybą, sužinojome, kiek cukraus yra populiariuose saldumynuose, pasirūpinome ramiomis emocijomis ir gaminome minkštukus bei žaidėme smagius bendravimo žaidimus.

Antroji stovyklos diena  pagailėjo saulutės spindulių ir pasitiko stovyklautojus lietumi.  Nors nepavyko pasistatyti palapinės ir pramogauti gamtoje, bet veiklos netrūko  ir  mokykloje.

Vaikai susipažino su vaistažolėmis, gėrė vaistažolių arbatą, vaišinosi sausainiais. Paskui darė darbelius iš gamtinės medžiagos – tapė ant akmenėlių, kūrė ,,Akmenėlių pasakas“. Kieme telkšojo balutės – tad nusprendė  pasidaryti popierinius laivelius.  Smagu juos plukdyti balutėse. Stovyklautojai  užrašė ir padovanojo vienas kitam palinkėjimus vasarai.

Po pietų salėje  žaidė linksmus judriuosius žaidimus ir žiūrėjo filmą pagal Astridos Lindgren knygą  ,,Pepė Ilgakojinė“. Diena prabėgo labai greitai.

Trečią stovyklos dieną keliavome į mini žygį, nuo mokyklos  iki pat kultūros centro lauko aikštelės. Aikštelėje išbandėme savo jėgas ant lauko treniruoklių, pasimokėme ir pažaidėme tinklinį, ir išbandėme visiškai naują sportinį žaidimą-lėkščiasvydį. Grįžę į mokyklą papietavome, o tada jau mankštinome savo smegenis – turėjome viktoriną apie sportą. Dienos  pabaigoje vaikai buvo apdovanoti sporto dienos diplomais.

Ketvirta diena – sveikos gyvensenos receptas. Mokiniai kartu su muzikos mokytoja Renata Balčiūniene, visuomenės sveikatos specialiste Ieva Kalvinskaite ir pradinių klasių mokytoja Birūta Pilveliene mankštinosi su pingvinais, sužinojo kodėl susipyko produktai, bandė atspėti kas slepiasi dėžėje.  Sukdami laimės pasikartojo  žinias apie sveiką gyvenseną ir sulaukė netikėtų dovanų.

Pažintis su lėlyte Rūkalyte privertė susimąstyti, kad geriau pūsti muilo burbulus, o ne tabako dūmus. Proto mūšyje laisvai liejosi emocijos, bet laimėjo žinios apie sveiką gyvenseną ir draugystė.

Penktadienį, birželio 12-ąją, stovyklos vaikai, su mokytojomis Aušra ir Kristina, keliavo į Žiežmarių miestelį. Ten kartu su menininku A. Jonyka apsilankė Sinagogoje.  Pakeliui į mokyklą pažaidė sporto ir pramogų aikštelėje prie Strėvos. Mokykloje, pavalgę pietus, visi gamino šokolado ir įvairių vaisių fondiu, plakė pieno ir ledų kokteilius, grietinėlę. Taip skaniai ir smagiai visi atsisveikino ir palinkėjo vieni kitiems geros vasaros.

Vadovės: Miglė Andrijauskienė ir Daiva Pukalskienė, Rūta Ašmenienė ir Gražina Cvilikienė, Gabrielė Vaičekauskaitė ir Akvilė Maselskienė, Renata Balčiūnienė ir Birūta Pilvelienė, Kristina Kertenienė ir Aušra Šliužienė,

2020-ieji Lietuvoje paskelbti Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų gyvybių, metais. Spalio 12–18 dienomis Kaune vyko Sugiharos savaitės renginių ciklas. Festivalį atidarė įspūdingos erdvinės skulptūros Kauno Akropolyje pristatymas. Dešimt tūkstančių popierinių gervių, simbolizuojančių viltį bei svajonių išsipildymą sujungtų įspūdingoje instaliacijoje. Jas savo rankomis išlankstė bendruomenės Japonijoje ir Lietuvoje. Prie šios instaliacijos kūrimo prisidėjo ir Žiežmarių „Vaikystės dvaro“ antrokai. Vėliau gervelės – taikos ir svajonių simbolis – išdalytos ligoniams, linkint jiems sveikatos.

Plačiau apie tai :http://sugiharaweek.kaunas.lt/2020/10/13/sugiharos-savaites

Mokytoja Birūta Pilvelienė