RU

EN

Sveikatą stiprinanti mokykla

Tarptautinis bendradarbiavimas

Patirtimi apie mūsų mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ sveikatinimo veiklas dalinamės ir galite pasiskaityti SCHOOLS FOR HEALTH IN EUROPE puslapyje paspaudę nuorodą:

https://mailchi.mp/ucsyd/she-newsletter-3-2171491?e=3289fd77aa

Parengė Birūta Pilvelienė

Renginiai - 2021 m.

2021 m. gruodžio  9 -23 d.  Varpukų grupės vaikai dalyvavo logopedės Ramunės Malinauskienės organizuotame projekte „Taisyklingai kvėpuok, sveikas būk“. Projekto tikslas: taisyklingo kvėpavimo ir motorikos lavinimas.

Vaikai projekto metu lavino artikuliacinį aparatą atlikdami artikluliacines mankšteles, taip pat atliko kvėpavimo ir pūtimo pratimus. Artikuliacinės mankštos yra skirtos tobulinti kalbinę motoriką – lūpų, liežuvio, skruostų, žandikaulio judesius, reikalingus sklandžiam ir raiškiam kalbėjimui. Kvėpavimo įtaka vaiko kalbos raiškai yra svarbi. Kalbos taisyklingumas, aiškumas, sklandumas priklauso nuo to, kiek vaikas įkvėps, kiek iškvėps ir kaip paskirstys kvėpavimo jėgą.

Mokytoja Rita Nujokaitienė

Visą savaitę priešmokyklinės  ,,Obuoliukų“ grupės vaikai daug kalbėjo, diskutavo, degustavo, atliko daug įvairių praktinių ir kūrybinių užduotėlių tema:  ,,Sveikas maistas – mūsų vaistas“. Sveikas maistas, kas gi tai?  Kiek pagalvoję, vaikai pradėjo vardinti sveikus produktus – bananai, morkos, kopūstai, agurkai, obuoliai ir t.t. Pradžia nebloga, daugiau sveikų produktų sužinojome pažvelgę į Sveikos mitybos piramidę, kurią mums pristatė sveikatos priežiūros specialistas A. Raskila. Naudingiausi maisto produktai „gyvena“ piramidės apačioje, kurie gerina nuotaiką, o mėgstamiausi – piramidės viršuje ir jų valgyti reikia labai retai, o piramidės pagrindas – Vanduo.

Nuo mažens vaikams svarbu formuoti sveikos mitybos įpročius: laikytis maitinimosi režimo, valgyti sveiką maistą, išskiriant vaisių ir daržovių svarbą. Savaitės pabaigoje vaikai degustavo vaisius, daržoves, aptarinėjo kas rūgštu, saldu, sultinga…

Vaikų džiaugsmui simboliškai paminėjome artėjančią Helovino šventę.

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Spalio 21-ąją minima Pasaulinė obuolio diena. Tapo jau tradicija ,,Obuoliukų“ grupei atiduoti  pagarbą pačiam populiariausiam rudens vaisiui – jo didenybei OBUOLIUI. Todėl  šiandieną priešmokyklinė ,,Obuoliukų“  grupės vaikai  vykdė įvairias užduotėles obuoliuko tema. Vaikai tyrinėjo kaip atrodo obuoliai, sužinojo, kas yra obuolio viduje, ragavo, uostė, klausė pasakojimų apie obuolius, obuoliuose esančius vitaminus, jų naudą mūsų sveikatai, minė mįsles, mokėsi eilėraštukų, posakių. Žiūrėjome animacinį filmuką „Obuoliukai su megztukais“.

Ačiū tėveliams, kad  parūpino sulčių, iškeptais obuolių pyragais ir kitais skaniais gardėsiais.

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Šiandienos rugsėjo 23 d. rytą priešmokyklinėje ,,Obuoliukų“ grupėje vaikus sutiko Visuomenės sveikatos specialistas A.Raskila. Rytas mūsų prasidėjo ,,Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Vaikams buvo papasakota, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat priemones ir būdus kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai, todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistas praktiškai mokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias  blogai nusiplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nuplaunamos ne iš pirmo karto.  Vėliau  vaikams buvo įteikti higienos dienoraščiai, kurį  turės pildyti kiekvieną dieną.

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Žiežmarių mokykla-darželis „Vaikystės dvaras“ priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Siekiant stiprinti mokinių fizinę ir psichinę mokinių sveikatą, atkreipti  dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, tobulinti įvairiapusius mokinių gebėjimus, padėti mokiniams įgyti  bendrąsias bei esmines dalykines  kompetencijas būtinas sėkmingam tolimesniam dalyvavimui kultūriniame ir socialiniame gyvenime rugsėjo 16 d. „Vaikystės dvare“ 1-4 mokiniams organizuota sveikatinimo diena.

Sveikatos priežiūros specialistas A. Raskilas supažindino mokinius su šiaurietiško ėjimu. Mokiniai sužinojo,  kaip teisingai naudotis lazdomis einant ir atliekant mankštos pratimus. Mokytojos Birutė Pilvelienė, Rūta Ašmenienė, Aušra Šliužienė ir Kristina Kertenienė organizavo viktoriną „Augsiu sveikas“. Viktorinos metu mokiniai prisiminė kaip plinta mikrobai ir kaip apsaugoti nuo infekcijų, virusų plitimo.  Kada reikia plauti rankas ir kokia rekomenduojama miego trukmė vaikams. Kas yra mitybos piramidės pagrindas ir  ko negalima pamiršti važiuojant dviračiu, paspirtukais, riedučiais? Šokių mokytoja Laima Morkūnienė pristatė akciją  „Visa Baltica šoka“, kartu su mokiniais jai ruošėsi. Mokykloje vykdoma „Ugdymo karjerai integruojamoji programa“. Mokytoja Kristina Kertenienė organizavo veiklą  „Sportas visiems“,  supažindino mokinius su dviračių sportu, pasidalino savo šeimos pasiekimais. Muzikos mokytoja Renata Balčiūnienė ir psichologė Miglė Andrijauskienė su mokiniais kalbėjo apie tai, kaip padėti sau patyrus nesėkmę. Aiškinosi, kodėl mums visi dalykai sekasi skirtingai, kokius būdus galime naudoti, kad sau padėtumėme, susidūrus su nesėkme ir kodėl yra svarbu nepasiduoti. Pasigamino „Pagalbos indelį“, į kurį sudėjo vaikų surašytas mintis, idėjas, ką daryti, kai yra sunku. Išbandė nusiraminimo būdą klausant relaksacinės muzikos ir piešiant. Susipažino su Sveikatukais ir davė pažadą saikingai naudotis technologijomis. Vykdant projektą „Nuo žingsnio iki šuolio“, mokytoja Gabrielė Vaičekauskaitė suorganizavo pirmąsias varžybas 1-4 klasių mokiniams. Rungtyse vaikai pritaikė krepšinio žaidimo elementus, kuriuos dar tobulins ateityje. Buvo daug emocijų, džiaugsmo, o komandų palaikymas buvo aukščio lygio!

Nuoširdžiai dėkojame dalyvavusiems renginyje, būkime sveiki!

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

Siekiant ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas, antrokai su mokytoja B. Pilveliene ir  Žiežmarių biblioteka vykdė bendrą sveikatinimo projektą  ,,Vaistažolių galia”. Nuotolinės pamokos metu pas antrokus svečiavosi bibliotekininkė A. Keturkaitė, pristatė bibliotekoje veikiančią literatūros parodą. Projekto metu mokiniai rinko informaciją apie vaistažoles, fotografavo, sodino, atliko įvairias kūrybines užduotis. Sužinojo kaip vadinasi žolė nuo šimto ligų, kuri vaistažolė yra natūralus antibiotikas, aptarė kokiose vietose jos renkamos, kaip tinkamai  džiovinti ir laikyti, kad neprarastų gydomųjų savybių. Mokiniai turėjo galimybę jas pamatyti, pačiupinėti ir pauostyti. Labiausiai sudomino liepžiedžių, čiobrelių, medetkų ir raktažolių arbatų degustacija.

Visų antrokų vardu dėkoju tėveliams ir bibliotekininkei Arinai už pagalbą vykdant projektinę veiklą ir nuoširdų prisidėjimą puoselėjant mažųjų gražią draugystę su knyga.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

Vaikai susipažino su reikalingomis priemonėmis, norint pasodinti svogūnus. Išsiaiškino, ko reikia, kad augtų augalai. Jie mokėsi draugiškų tarpusavio santykių, ugdėsi darbiniai įgūdžiai, skaičiavimo penkių ribose. Aptarėme svogūnų laiškų spalvą, naudą žmogaus organizmui, vaikai įsiminė pavadinimą „svogūnų laiškai“. Uostė, lietė, patys barstė ant duonos riekės, ragavo, bandė apibūdinti skonį.

Mokytoja Nijolė Kelpšienė

„Nykštukų“ grupės vaikai kalbėjosi, kokius darbus reikia padaryti norint pasėti salotas. Visi noriai įsijungė į organizuojamą veiklą. Kruopščiai su pirštukais sėjo salotas. Vaikai laistė stebėjo, džiaugėsi, matydami paaugusias salotas, laukė, kada bus galima paragauti. Pirmiausiai išsiaiškinome, kodėl nuskynus reikia nuplauti.  Stebėjome lapų formą, aptarėme spalvą, naudą žmogaus organizmui.

Mokytoja Nijolė Kelpšienė

Kiekvienais metais Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva, Europos Sąjungos valstybės narės gegužės 10 dieną organizuodamos įvairius renginius mini „Judėjimo – sveikatai“ dieną („Move for Health Day“). Šią dieną visuomenė informuojama apie fizinio aktyvumo naudą, lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją. Gyventojai yra raginami būti fiziškai aktyvūs, gyventi sveikai. Siekiama skatinti gyventojus fizinio aktyvumo pagalba spręsti tokias problemas, kaip tabako ir alkoholio vartojimas, stresas, socialinės atskirties mažinimas, smurto prevencija. Nuo vaikystės formuojami fizinio aktyvumo įpročiai.

Šiandieną priešmokyklinės ,,Obuoliukų“ grupės vaikai, kartu su visuomenės sveikatos specialistu, Arvydas Raskilu, mokėsi žingsniuoti Šiaurietišku ėjimu. Kviečiame prisijungti prie mūsų!

 

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Spinduliukai” kiekvieną dieną plauna rankutes, net ir po keletą kartų. 2021 m. balandžio 29 d. grupę  aplankė sveikatos specialistas Arvydas ir žiūrėjo, ar mes mokame plauti rankutes., tikrino su specialia lempa, ar nelikę mikrobų. Vaikai šaunuoliai, tikrai moka plauti rankutes.

Mokytoja Marijona Šabūnienė

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaaikai pasipuošę veidukus ūsiukais ir padailinę nosytes, užsiklijavę ant striukyčių kiškučių emblemas, linksmai nusiteikę, bėgo aplink darželį tiek ratukų, kiek jiems metukų. Pelėdžiukų grupės vaikų amžius 5-6 m.

Mokytoja Vaida Augė

2021 m. balandžio 1 d. priešmokyklinėje ,,Obuoliukų“ grupėje vyko sveikatinimo diena. Nors šiandien mūsų buvo ir nedaug, tačiau vaikai buvo nusiteikę geromis emocijomis. Daug diskutavome, vyko įvairūs pokalbiai apie sveiką gyvenseną, asmens higieną, atlikome užduotis, rūšiuodami vaisius ir daržoves. O vėliau gaminome salotas iš įvairių daržovių. Salotų skonis vaikams priminė vasarą.

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Žiežmarių skyriaus „Varpelis“ „Varpukų“ grupės vaikai kalbėjosi apie rankų higieną. Vaikai dalindamiesi turima patirtimi, diskutavo kodėl ir kada reikia plauti rankas, žiūrėjo filmukus apie rankų higieną, mokėsi žaidimo – dainelės apie rankų plovimą. Prausykloje stebėdami plakatą, vaikai mokosi taisyklingai plauti rankas.

Mokytoja Aušra Zareckienė

Žiežmarių skyriaus „Varpelis“ „Varpukų“ grupės vaikai klausėsi pasakojimo apie duoną, kuo ji naudinga, kokia būna duona. Vaikai ragavo ir  diskutavo kokia duona skanesnė. Ieškojo duonos gaminių Maisto piramidėje, skaičiavo kelintoje vietoje pagal naudingumą ji yra.

Mokytoja Aušra Zareckienė

Žiežmarių skyriaus „Varpelis“ „Varpukų“ grupės vaikai sužinojo kokiuose vaisiuose ir uogose slepiasi įvairūs vitaminai, kuo jie naudingi žmogui, ragavo juos.

Mokytoja Aušra Zareckienė

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Spinduliukai“ mankštą daro kiekvieną dieną. Pasirenka mankštai skirtą dainelę ar melodiją. Vaikai pajuda, atlieka pratimus, pritūpimus. Po tokios mankštos būna visą dieną žvalūs ir darbingi. O išėję į lauką ne tik vaikščiojame, bet ir bėgiojame, žaidžiame judriuosius žaidimus, statome sniego pilis.

Mokytoja Marijona Šabūnienė

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ „Varpelio“ skyriaus „Pelėdžiukų“ grupės vaikai atliko plokščiapėdystės prevencijai skirtu pratimus. Vaikai darė kelis paprastus, bet efektyvius pratimus, padėsiančius koreguoti ar išvengti plokščiapėdystės:

  1. Smulkius daiktus vaikas turi suimti kojų pirštais ir pernešti į šalia padėtą padėkliuką.
  2. Ant žemės padėta lazdele, vaikas turi pereiti pėdas statydamas įstrižai.
  3. Per iškilimų turintį masažinį takelį, vaikas turi pereiti ant pirštų galų.
  4. Sėdėdami ant žemės, rankomis remiasi į grindis, kojas sulenkia per kelius ir pėdomis suėmę kamuolį stumia nuo savęs.

Bendradarbiavimas su psichologu ir sveikatos priežiūros specialistu palengvina nuotolinio ugdymo iššūkius

Prasidėjęs nuotolinis ugdymas daugumai nesukėlė problemų. Bet mokykloje yra mokinių, kurie iki karantino turėjo ugdymosi sunkumų, psichologinių problemų. Todėl reikėjo ieškoti būdų, kad nuotolinis ugdymas keltų mažiau streso ir būtų patrauklus visiems mokiniams ir jų šeimoms.
Mūsų mokykla priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, todėl, buvo svarbu padėti vaikams palaikyti įgytus sveikatai naudingus įpročius ir paskatinti juos pagal galimybes toliau sveikai gyventi. Sveikatos ugdymo temos integruojamos į ugdymo procesą. Sveikatos priežiūros specialistas, psichologė glaudžiai bendradarbiavo su mokiniais ir jų tėvais kontaktinio ugdymo metu, todėl noriai šį bendradarbiavimą tęsia.
Karantino metu labai svarbu palaikyti emocinę mokinių sveikatą, todėl pirmiausia nuotolinių pamokų metu mokinius aplankė mokyklos psichologė. Mokinai pasakojo kaip jaučiasi karantino metu, turėjo galimybę sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Buvo aptarta karantino dienotvarkė, paaiškinta kodėl svarbu sistemingai tęsti mokymosi veiklą, padėti tėvams namų ruošoje ir turėti pakankamai laiko buvimui gryname ore, aktyviems žaidimams, mėgstamai veiklai, tinkamai mitybai bei poilsiui. Kartu su psichologe mokiniai prisiminė kaip tinkamai reikšti jausmus, mokėsi kvėpavimo pratimų „Ranka“, „Gėlė ir žvakė“. Sužinojo, kaip sau padėti giliai kvėpuojant, jaučiant nemalonias emocijas, nerimą ar staiga atsiradusį pyktį. Išmoko dėmesio lavinimo pratimą „Pirštai“. Mokiniams buvo priminta, kad nuotolinio ugdymo metu galima susisiekti ir pabendrauti su psichologe.
Siekiant apsaugoti mokinius nuo klaidingos informacijos apie Covid 19 į pagelbėjo sveikatos priežiūros specialistas. Kalbant su vaikais svarbu pateikti jų amžiui suprantamą informaciją. Todėl nuotolinių pamokų metu 1-4 klasių mokiniams paaiškinta apie susiklosčiusią padėtį Lietuvoje ir pasaulyje, supažindinta su nuotaikinga knygute vaikams apie virusą. Nukreipiant dėmesį į pozityvius dalykus, mokiniai atliko savarankišką kūrybinę užduotį „Ką aš galiu padaryti, kad visiems kartu būtų lengviau įveikti nematomą priešą?“ Mokiniai rašė savo mintis, piešė. Kitų susitikimų metu mokiniai daugiau sužinojo apie šios gražios, bet šaltos žiemos džiaugsmus ir tykančius pavojus. Prisiminė kaip tinkamai apsirengti einant į kiemą, saugiai elgtis ant ledo, kaip karantino metu namuose praleidžiant didžiąją laiko dalį, reikia atsargiai elgtis su buityje naudojamais elektros įrengimais, kaip svarbu išvengti traumų ir kaip elgtis ištikus nelaimei. Su mokiniais buvo kalbama apie sveiką gyvenseną, asmens higieną. Kito susitikimo metu buvo aptarti mokinių savarankiški darbai, dar kartą prisiminta, kaip svarbu saugoti save ir kitus, nes tik nuo mūsų visų elgesio priklauso kada vėl galėsime susitikti mokykloje, kada baigsis karantinas.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

2021-02-18 Kauno „Vyturio“ gimnazija organizavo respublikinę konferenciją – forumą „Įtraukusis ugdymas. Žinojimas, veikimas, tikėjimas – vartai į vaiko sėkmę“. Savo patirtimi apie nuotolinį ugdymą bendradarbiaujant pasidalino mokytoja B. Pilvelienė.

 

Konferencijos-itraukusis-ugdymas-programa

4 klasės mokiniai kovo mėn. dalyvavo „Sveikatiados“ veikloje „Judėkime kartu – 10000  Žingsnelių iššūkis“.

Dalyvaujame Respublikiniame pradinio, priešmokyklinio ir  ikimokyklinio ugdymo sveikatingumo projekte „Sveikatos abėcėlė 2021 „.  Projekto trukmė nuo 2021-02-01 iki 2021-12-01. Mėnesiai suskirstyti etapais, jau dalyvavome etape: ,,Sportuok su muzika“ ir ,,Spalvų mozaika“.

Kalbėjome apie sveiką mitybą, judėjimą, sveikos mitybos piramidę, dantukų priežiūrą. Gaminome vaisių kokteilį ir valėme dantukus. Grupėje surengėme estafetes, daug judėjome lauke ant sniego, čiuožėme nuo kalniuko.

Kalbėjome apie daržovių naudą mūsų organizmui, pasisodinome svogūnų laiškų ir gaminsime salotas.

Mokytoja  Laura Žilionytė

Skanu, kai pats gaminu:)) Mityba – vienas svarbiausių vaiko sveiko augimo faktorių. Nuo mažens svarbu formuoti sveikos mitybos įpročius. Išskirti vaisių ir daržovių svarbą. Šiandien kalbėjome apie vaisius ,- kokie jų pavadinimai, spalvos ir kuo jie svarbūs mūsų organizmui. Aptarę, pasiraitojome rankoves, pasipuošėme virėjo kepurėmis ir gaminome, bei valgėme VAISIŲ MIŠRAINĘ.

Mokytoja Nijolė Kelpšienė

Kaip palengvinti mokinių mokymąsi nuotoliniu būdu? Kaip pakelti, padidinti jų motyvaciją? Šie klausimai labai aktualūs visų mokyklų mokiniams, pedagogams ir tėvams. Aktualūs jie ir mūsų mokyklos mokiniams, pedagogams ir tėvams.

Todėl kovo 17 dieną mokyklos – darželio 1-4 klasių mokiniams vyko „Arbatinės ant ratų“ organizuota pamokėlė – veikla „Sėkmingas mokymasis“. Kaišiadorių PPT psichologė Raminta Bartusevičienė pristatė mokiniams skaidres, kuriose pateikė keletą rekomendacijų, kaip palengvinti sau darbą ir pasikelti  motyvaciją, kaip nusistatyti geriausius mokymosi būdus, kaip nepervargti dirbant. Papasakojo būdų, kaip greičiau nusiraminti ir įveikti sunkumus.

Veikla buvo naudinga ne tik mokiniams, bet ir pedagogams. Skaidrėmis pasidalinome ir su mokinių tėvais. Manome, kad ir jiems informacija bus naudinga.

„Vaikų linija“ kviečia praleisti progą pasityčioti. Kovo 19-25 d. vaiko teisių gynėjai sutelkia visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą ir primena, kad  pati geriausia priemonė prieš patyčias yra mūsų visų nepritarimas. Kad sugrįžę į mokyklas vaikai galėtų jaustis saugiau, labai svarbu mokytis praleisti progą pasityčioti.

Antrokai žiūrėjo video „STOP patyčioms.Iliustracija vaikams ir tėvams apie patyčias.“ https://www.youtube.com/watch?v=cnLV-SBj4dQ

Klausė ir aptarė pasaką „Graužikų Tinklinis“ apie patyčių įveikimą. https://www.youtube.com/watch?v=qE3aEOQdjuI

„Vaikų linija“ 2021-03-26 kviečia į konferenciją „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis.“ Registruotis į nemokamą konferenciją iki 2021-03-24 galima čia. https://www.bepatyciu.lt/samoningumo-didinimo-menuo-be-patyciu-2021/konferencija_2021/

Manau, kad prisijungę prie konferencijos  išgirsime atsakymus  į rūpimus klausimus, susimąstysime apie patyčių pasekmes  ir pagalbos svarbą.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

Ketvirtos klasės mokiniai  dalyvauja  respublikiniame projekte ,,Sveikatiada”. Kelios projekto veiklos buvo skirtos sveikai mitybai. Atlikdami   ,,Pusryčiai madingi” bei ,,Pietų kovos”  iššūkius, vaikai susipažino su sveikos mitybos principais. Sužinojo apie pusryčių svarbą. Pasižadėjo gerti daugiau vandens.  Įsitikino jog pietūs – pats svarbiausias mūsų dienos valgymo metas, nuo kurio priklauso likusios dienos energija ir nuotaika. Na, o pietų kovos taip nesivadintų, jei šiame konkurse nebūtų šiek tiek mūšio ir varžymosi! Mokiniai dalyvavo  smagioje pietų kovų viktorinoje, kurioje įtvirtino savo žinias apie sveiką mitybą.

Mokytoja Rūta Ašmenienė

Renginiai - 2020 m.

Kalėdiniai papuošimai iš antrinių žaliavų sulaukė didelio antrokų susidomėjimo ir atvėrė neribotas vaizduotės galimybes. Pasibaigus šventėms, žaisliukai gali būti rūšiuojami ir lengvai perdirbami, greitai suyra, nepalikdami žymesnių taršos pėdsakų. Kūrybai naudodami prekybos tinkluose įsigytus gamtai draugiškus, nebereikalingus popierinius maišelius, mokiniai buvo pratinami nereikalingus daiktus panaudoti dar kartą. Tai labai svarbu, kadangi antrinis žaliavų panaudojimas mažina į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, mažiau teršiama aplinka. Nemažiau svarbu mokyti vaikus tokio gyvenimo būdo, kad atliekų susidarytų kiek įmanoma mažiau.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

1 ir 4 klasės mokiniai, „Spinduliukų“, „Pelėdžiukų“ grupės paminėjo Tolerancijos dieną. Kiekvienas išsakė savo mintis apie draugystę, draugiškumą, toleranciją. Iš savo piešinių sudarė dėlionę.

3 klasės mokiniai dalyvavo Sveikatiados iššūkyje „10000 žingsnių – vieni juokai“. Iššūkį priėmė 10 klasės mokinių ir 6 mamytės/tėveliai/močiutės. Per visą iššūkio laiką buvo nužingsniuota 1121705 žingsniai. Žingsnius skaičiavome 18 dienų. Kaip kam sekėsi iliustruoja diagramos. Ačiū kantriai savo žingsnius siuntusiems mokiniams ir jų artimiesiems.

Mokytoja Kristina Kertenienė

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaro“ 1 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo rytmetyje „Saugus kelias į mokyklą“. Pas vaikus į klases atvyko svečių – Kauno apskrities VPK  Kaišiadorių r. PK veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja I. Budrikienė  bei  Kaišiadorių VSB sveikatos specialistas A.Raskilas. Svečiai su kiekvienos klasės mokiniais ėjo į lauką. Lauke mokiniai su svečiais prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, atsakinėjo į klausimus, netgi gavo prizų. Ypatingas dėmesys buvo skirtas atšvaitams, todėl svečiai mokiniams, kurie atšvaitų neturėjo, juos padovanojo bei priminė, kaip teisingai juos segtis ar dėtis. Vėliau vyko praktinė veikla – mokiniai su svečiais mokėsi pereiti judrią gatvę ir saugiai grįžti į mokyklą.

Šis rytmetis paskatins vaikus būti atsakingais už savo ir draugų saugumą,  einant į mokyklą ir grįžtant namo. Ačiū Irenai ir Arvydui.

Mokytoja A. Šliužienė

Olimpinis mėnuo – tai projektas padedantis mokiniams atrasti  sveiką gyvenseną ir  fizinį aktyvumą, kaip įtraukią ir naudingą veiklą. Projekto metu antrokai susipažino su superherojais AMIU KILNIAŠIRDŽIU, GALINGUOJU ĄŽUOLU, LUKA KIBIRKŠTIMI ir SUPERBIČIULE UNA.  Rytais mankštinosi kartu su ąžuolu, išmoko olimpinį šokį. Mokėsi ir buvo skatinami  sveikai maitintis , daugiau judėti, atkreipti dėmesį į mitybą. Buvo  formuojamas įprotis gerti vandenų, o ne limonadus, sultis. Susipažino  su emometru, sužinojo, kad jis padeda atpažinti, suprasti  ir įvardinti 64 emocijas, pasimatuoti savijautą. Įvairiose situacijose mokėsi  tinkamai išreikšti savo emocijas  socialiai priimtais būdais ir jas  valdyti. Prisiminė nusiraminimo ir susitelkimo pratimų. Projekto pabaigoje pasidžiaugėme kartu įveikę ištisą mėnesį  kupiną naujų veiklų ir atradimų.

Mokytoja Birūta Pilvelienė

Mityba – viena iš pagrindinių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos vaiko sveikatai. Spalio 13 dieną, priešmokyklinę ,,Obuoliukų” grupę ir ikimokyklinę „Nykštukų“ grupę aplankė visuomenės sveikatos specialistas Arvydas Raskila. Jis supažindino ugdytinius su ,,Sveikos mitybos piramide”. Aptarė kuriuos produktus sveika valgyti kasdien ir kuriuos valgyti nesveika. Taip pat buvo paaiškinta, kad piramidės pagrindas – tai tartum ,,namo pagrindas”. Vaikai labai daug diskutavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliknėjo įvairias užduotis, o vėliau turėjo patys nupiešti savo ,,Sveikos mitybos piramidę”.

Sveika mityba – yra laimingos vaikystės pagrindas!

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

Tęsiant „Lietuva seniau ir dabar” projektą, 1-4 klasių mokiniai susipažino su garsiu žolininku, Lietuvos fitoterapijos sąjungos nariu Edvardu Kazlausku. Lektorius vaikams pasakojo, kaip vaistiniai ir maistiniai augalai gali mums padėti. Juk nuo senų senovės vaistažolės buvo ir maistas, ir vaistas, tik reikia turėti žinių, kaip surinkti, kaip paruošti ir taisyklingai vartoti. Pasidalijo žiniomis, kokias vaistažoles galima rinkti rudenį ar žiemos metu, kokios efektyviai stiprina imunitetą nuo peršalimo, gripo, slogos ir kitų žiemos negalavimų. Pažintį su vaistažolėmis ir piktuoju Sosnovskio barščiu antrokai pratęsė integruotoje dailės pamokoje.

Mokytoja Birūta Pilvelienė

1 klasės mokiniai karantino metu dalyvavo sveikatinimo veikloje Sveikos šypsenos pažadas. Šiais mokslo metais sveikatos priežiūros specialistas A. Raskilas su antrokais klasėje aptarė veiklą ir pradžiugino dovanomis. Tikimės, kad spalvingos dovanos primins vaikams duotus pažadus.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

Pirmoji vaikų stovyklos diena prasidėjo birželio 8 d. su sveikatos sampratos aptarimu. Sužinojome, prisiminėme, kad ji susideda iš sveikos mitybos, judėjimo, higienos, emocijų ir bendravimo. Taigi, dieną stengėmės praleisti itin sveikai: atlikome rytinę mankštą, kalbėjome apie sveiką mitybą, sužinojome, kiek cukraus yra populiariuose saldumynuose, pasirūpinome ramiomis emocijomis ir gaminome minkštukus bei žaidėme smagius bendravimo žaidimus.

Antroji stovyklos diena  pagailėjo saulutės spindulių ir pasitiko stovyklautojus lietumi.  Nors nepavyko pasistatyti palapinės ir pramogauti gamtoje, bet veiklos netrūko  ir  mokykloje.

Vaikai susipažino su vaistažolėmis, gėrė vaistažolių arbatą, vaišinosi sausainiais. Paskui darė darbelius iš gamtinės medžiagos – tapė ant akmenėlių, kūrė ,,Akmenėlių pasakas“. Kieme telkšojo balutės – tad nusprendė  pasidaryti popierinius laivelius.  Smagu juos plukdyti balutėse. Stovyklautojai  užrašė ir padovanojo vienas kitam palinkėjimus vasarai.

Po pietų salėje  žaidė linksmus judriuosius žaidimus ir žiūrėjo filmą pagal Astridos Lindgren knygą  ,,Pepė Ilgakojinė“. Diena prabėgo labai greitai.

Trečią stovyklos dieną keliavome į mini žygį, nuo mokyklos  iki pat kultūros centro lauko aikštelės. Aikštelėje išbandėme savo jėgas ant lauko treniruoklių, pasimokėme ir pažaidėme tinklinį, ir išbandėme visiškai naują sportinį žaidimą-lėkščiasvydį. Grįžę į mokyklą papietavome, o tada jau mankštinome savo smegenis – turėjome viktoriną apie sportą. Dienos  pabaigoje vaikai buvo apdovanoti sporto dienos diplomais.

Ketvirta diena – sveikos gyvensenos receptas. Mokiniai kartu su muzikos mokytoja Renata Balčiūniene, visuomenės sveikatos specialiste Ieva Kalvinskaite ir pradinių klasių mokytoja Birūta Pilveliene mankštinosi su pingvinais, sužinojo kodėl susipyko produktai, bandė atspėti kas slepiasi dėžėje.  Sukdami laimės pasikartojo  žinias apie sveiką gyvenseną ir sulaukė netikėtų dovanų.

Pažintis su lėlyte Rūkalyte privertė susimąstyti, kad geriau pūsti muilo burbulus, o ne tabako dūmus. Proto mūšyje laisvai liejosi emocijos, bet laimėjo žinios apie sveiką gyvenseną ir draugystė.

Penktadienį, birželio 12-ąją, stovyklos vaikai, su mokytojomis Aušra ir Kristina, keliavo į Žiežmarių miestelį. Ten kartu su menininku A. Jonyka apsilankė Sinagogoje.  Pakeliui į mokyklą pažaidė sporto ir pramogų aikštelėje prie Strėvos. Mokykloje, pavalgę pietus, visi gamino šokolado ir įvairių vaisių fondiu, plakė pieno ir ledų kokteilius, grietinėlę. Taip skaniai ir smagiai visi atsisveikino ir palinkėjo vieni kitiems geros vasaros.

Vadovės: Miglė Andrijauskienė ir Daiva Pukalskienė, Rūta Ašmenienė ir Gražina Cvilikienė, Gabrielė Vaičekauskaitė ir Akvilė Maselskienė, Renata Balčiūnienė ir Birūta Pilvelienė, Kristina Kertenienė ir Aušra Šliužienė,

2020-ieji Lietuvoje paskelbti Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų gyvybių, metais. Spalio 12–18 dienomis Kaune vyko Sugiharos savaitės renginių ciklas. Festivalį atidarė įspūdingos erdvinės skulptūros Kauno Akropolyje pristatymas. Dešimt tūkstančių popierinių gervių, simbolizuojančių viltį bei svajonių išsipildymą sujungtų įspūdingoje instaliacijoje. Jas savo rankomis išlankstė bendruomenės Japonijoje ir Lietuvoje. Prie šios instaliacijos kūrimo prisidėjo ir Žiežmarių „Vaikystės dvaro“ antrokai. Vėliau gervelės – taikos ir svajonių simbolis – išdalytos ligoniams, linkint jiems sveikatos.

Plačiau apie tai :http://sugiharaweek.kaunas.lt/2020/10/13/sugiharos-savaites

Mokytoja Birūta Pilvelienė