RU

EN

Sveikatą stiprinanti mokykla

Sveikos mitybos piramidė

Mityba – viena iš pagrindinių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos vaiko sveikatai. Spalio 13 dieną, priešmokyklinę ,,Obuoliukų” grupę ir ikimokyklinę „Nykštukų“ grupę aplankė visuomenės sveikatos specialistas Arvydas Raskila. Jis supažindino ugdytinius su ,,Sveikos mitybos piramide”. Aptarė kuriuos produktus sveika valgyti kasdien ir kuriuos valgyti nesveika. Taip pat buvo paaiškinta, kad piramidės pagrindas – tai tartum ,,namo pagrindas”. Vaikai labai daug diskutavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliknėjo įvairias užduotis, o vėliau turėjo patys nupiešti savo ,,Sveikos mitybos piramidę”.

Sveika mityba – yra laimingos vaikystės pagrindas!

Parengė mokytoja Laura Paškevičienė

 


 

Žolelių paslaptys

Tęsiant „Lietuva seniau ir dabar” projektą, 1-4 klasių mokiniai susipažino su garsiu žolininku, Lietuvos fitoterapijos sąjungos nariu Edvardu Kazlausku. Lektorius vaikams pasakojo, kaip vaistiniai ir maistiniai augalai gali mums padėti. Juk nuo senų senovės vaistažolės buvo ir maistas, ir vaistas, tik reikia turėti žinių, kaip surinkti, kaip paruošti ir taisyklingai vartoti. Pasidalijo žiniomis, kokias vaistažoles galima rinkti rudenį ar žiemos metu, kokios efektyviai stiprina imunitetą nuo peršalimo, gripo, slogos ir kitų žiemos negalavimų. Pažintį su vaistažolėmis ir piktuoju Sosnovskio barščiu antrokai pratęsė integruotoje dailės pamokoje.

Mokytoja Birūta Pilvelienė

 

 


IMG_0001

 

Sveikos šypsenos pažadas

1 klasės mokiniai karantino metu dalyvavo sveikatinimo veikloje Sveikos šypsenos pažadas. Šiais mokslo metais sveikatos priežiūros specialistas A. Raskilas su antrokais klasėje aptarė veiklą ir pradžiugino dovanomis. Tikimės, kad spalvingos dovanos primins vaikams duotus pažadus.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė

 

 


 

Vasaros stovykla

Pirmoji vaikų stovyklos diena prasidėjo birželio 8 d. su sveikatos sampratos aptarimu. Sužinojome, prisiminėme, kad ji susideda iš sveikos mitybos, judėjimo, higienos, emocijų ir bendravimo. Taigi, dieną stengėmės praleisti itin sveikai: atlikome rytinę mankštą, kalbėjome apie sveiką mitybą, sužinojome, kiek cukraus yra populiariuose saldumynuose, pasirūpinome ramiomis emocijomis ir gaminome minkštukus bei žaidėme smagius bendravimo žaidimus.

Antroji stovyklos diena  pagailėjo saulutės spindulių ir pasitiko stovyklautojus lietumi.  Nors nepavyko pasistatyti palapinės ir pramogauti gamtoje, bet veiklos netrūko  ir  mokykloje.

Vaikai susipažino su vaistažolėmis, gėrė vaistažolių arbatą, vaišinosi sausainiais. Paskui darė darbelius iš gamtinės medžiagos – tapė ant akmenėlių, kūrė ,,Akmenėlių pasakas“. Kieme telkšojo balutės – tad nusprendė  pasidaryti popierinius laivelius.  Smagu juos plukdyti balutėse. Stovyklautojai  užrašė ir padovanojo vienas kitam palinkėjimus vasarai.

Po pietų salėje  žaidė linksmus judriuosius žaidimus ir žiūrėjo filmą pagal Astridos Lindgren knygą  ,,Pepė Ilgakojinė“. Diena prabėgo labai greitai.

Trečią stovyklos dieną keliavome į mini žygį, nuo mokyklos  iki pat kultūros centro lauko aikštelės. Aikštelėje išbandėme savo jėgas ant lauko treniruoklių, pasimokėme ir pažaidėme tinklinį, ir išbandėme visiškai naują sportinį žaidimą-lėkščiasvydį. Grįžę į mokyklą papietavome, o tada jau mankštinome savo smegenis – turėjome viktoriną apie sportą. Dienos  pabaigoje vaikai buvo apdovanoti sporto dienos diplomais.

Ketvirta diena – sveikos gyvensenos receptas. Mokiniai kartu su muzikos mokytoja Renata Balčiūniene, visuomenės sveikatos specialiste Ieva Kalvinskaite ir pradinių klasių mokytoja Birūta Pilveliene mankštinosi su pingvinais, sužinojo kodėl susipyko produktai, bandė atspėti kas slepiasi dėžėje.  Sukdami laimės pasikartojo  žinias apie sveiką gyvenseną ir sulaukė netikėtų dovanų.

Pažintis su lėlyte Rūkalyte privertė susimąstyti, kad geriau pūsti muilo burbulus, o ne tabako dūmus. Proto mūšyje laisvai liejosi emocijos, bet laimėjo žinios apie sveiką gyvenseną ir draugystė.

Penktadienį, birželio 12-ąją, stovyklos vaikai, su mokytojomis Aušra ir Kristina, keliavo į Žiežmarių miestelį. Ten kartu su menininku A. Jonyka apsilankė Sinagogoje.  Pakeliui į mokyklą pažaidė sporto ir pramogų aikštelėje prie Strėvos. Mokykloje, pavalgę pietus, visi gamino šokolado ir įvairių vaisių fondiu, plakė pieno ir ledų kokteilius, grietinėlę. Taip skaniai ir smagiai visi atsisveikino ir palinkėjo vieni kitiems geros vasaros.

 

Vadovės: Miglė Andrijauskienė ir Daiva Pukalskienė, Rūta Ašmenienė ir Gražina Cvilikienė, Gabrielė Vaičekauskaitė ir Akvilė Maselskienė, Renata Balčiūnienė ir Birūta Pilvelienė, Kristina Kertenienė ir Aušra Šliužienė,