RU

EN

„Keliauk, pažink, tobulėk“

„Keliauk, pažink, tobulėk“
Birželio 12 dieną Žiežmarių mokykloje-darželyje ,,Vaikystės dvaras“ prasidėjo 5 dienų stovykla mokyklos mokiniams.

1 diena. Ryte stovyklautojai žaidė susipažinimo žaidimus, ruošėsi stovyklos atidarymui. Visi vaikai pasidalijo į du būrius: geltonųjų ,,Saulutes“ ir mėlynųjų ,,Lietučius“. Matyt gražus Lietučio vardas ir prišaukė lietutį, kuris neleido žaisti lauke, tačiau pramogų netrūko ir mokyklos salėje. Atidarymo metu visi pristatė savo skanduotes, šūkius. Dalyvius pasveikino mokyklos-darželio direktorė, stovyklos vadovės. Vaikai piešiniais, savo vardais papuošė laivelį. Paskui ieškojo paslėptų ,,lobių“, vykdė linksmąsias ( bet ne tokias jau ir lengvas) užduotis, žiūrėjo animacinius filmukus.

2 diena – Sporto diena. Ją mokiniai pradėjo nuotaikinga Flinto mankšta. Papusryčiavę mokiniai pasidalino į 5 grupes, ėmė gilintis į skirtingas sporto šakas ir jas pristatyti draugams. Įdomiausiai perteikti sekėsi dailųjį čiuožimą. Šios rungties nugalėtojais tapo Gabrielė, Šarūnas, Rugilė ir Dovis. Atliktas užduotis, savo mintis apie sportą ir jo naudą, perkėlė į bendrą plakatą. Vaizdingiausiai tai padaryti pavyko Ertai, Emilijai, Indrei ir Aringui. Vėliau mokiniai jėgas išbandė linksmosiose estafetėse. Vikriausiai pasirodė Nojus, Evita, Dovis ir Povilas. Futbolo baudinių rungtyje laimėjo Šarūnas ir Aringas. Savo greita reakcija ir drąsa visus nustebino mažoji vartininkė Evita. Stovyklos dalyviai, mėtydami krepšinio baudas, turėjo progą išbandyti rankos taiklumą. Šios rungties nugalėtojais tapo Gabija, Indrė ir Vilius.
Visi pavargę, bet laimingi, apdovanoti nugalėtojų ir paguodos prizais mokiniai nusprendė, kad sportuoti nelengva, bet tikrai verta. Nes sportas tai sveikata, o sveikam kūne ir sveika siela.

3 diena Žvėrinčiaus miško paslaptys Stovyklautojai vyko į 7 kilometrų turistinį žygį Žvėrinčiaus mišku. Mokiniai pėsčiomis keliavo nuo Birštono iki Prienų. Žygio metu susipažino su mišku, jame augančiais augalais ir medžiais. Daugiau sužinojo apie miško ardus, išmoko apytiksliai išmatuoti medžių aukštį, praktiškai įsitikino trauklapio nauda, ragavo kiškio kopūstų, aiškinosi kuo ypatinga ugniažolė. Lygindami mokėsi atskirti pušies, eglės spyglius ir kankorėžius, sužinojo kas slepiasi po žvyneliais, išmoko iš jų pasigaminti ančiuką. Keliautojus miške pasitiko draugiškai nusiteikusios voveraitė ir sraigė. Apžiūrėję pelėdos lizdą ir skruzdėlyną, miško paklotėje sutiko gluodeną ir driežą. Mokiniai bandė patys pastatyti slėptuvę, įskelti ugnį, susikurti laužą ir kepti ant jo dešreles. Sužinojo kaip apsisaugoti nuo erkių ir uodų, išmoko žygio dainų. Žygio metu mokiniai pagilino savo turimas žinias, ugdėsi poreikį būti fiziškai aktyviems, praktiškai įsitikino fizinio aktyvumo nauda, išbandė naujas, įdomias fizinio aktyvumo formas. Mokėsi tiesiog išgyventi gamtoje. Už puikiai praleistą laiką ir patirtus įspūdžius nuoširdžiai dėkojame žygyje mus lydėjusioms Viktorijai ir Rositai.

Norit pasijusti dailininkais, kurių meno kūriniai priverstų aikčioti kitus iš nuostabos? – lietingą stovyklos “Keliauk, pažink, tobulėk” trečiadienio rytą vaikų klausė logopedė Jurgita.
Atsakymas paprastas: tam tereikia specialaus vandens, natūralių dažų ir vos kelių minučių savo laiko. O šis vandens menas vadinamas Ebru, marmuravimu. Fonui sukurti teptuku ištaškomi dažai, o norint jame nupiešti aiškesnį vaizdą – naudojamos specialios lazdelės.
– Negalite tuo patikėti? Pabandykite. – kurti stebuklus ant vandens kvietė specialistė.
Išklausę trumpų instrukcijų, pažiūrėję video, susikaupę stovyklautojai, lašas po lašo kūrė nepaprastus, neatkartojamus paveikslus.
Kai saulutė išlindo ir pradėjo šypsotis, vaikai džiaugmingai laidė aitvarus ir pūtė burbulus.
Po tokios intensyvios dienos, pasijutę menininkais ir nerūpestingai palakstę po pievą nešini vėjo, vaikai vienbalsiai nusprendė – diena buvo puiki.
4 diena  buvo skirta susipažinimui su įvairiais augalais, žolynais. Mergaitės, kurios nevyko į kelionę, susipažino su vaistažolėmis, jų nauda žmogui. Kartu su mokytoja Gražina Cvilikiene mokėsi kvilingo paslapčių, pasidarė po vasarišką gėlėtą atviruką. Kieme kūrė vasaros šukuosenas iš žolynų. Po pietų apsilankė Žiežmarių bibliotekoje, kur dalyvavo renginyje ,,Pažinkime vaistažoles“, ragavo vaistažolių arbatą.
Dienos vadovė Rūta Ašmenienė

5 diena Birželio 16 diena, penktadienis – stovyklos uždarymo diena.
Paskutinę stovyklos dieną spėjome nupiešti piešinius ir sudalyvauti Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės organizuojamame piešinių konkurse apie vasarą, bites ir medų. Kepėme marmurinį keksą, gaminome saldžią vaisių mišrainę, žaidėme, ruošėmės stovyklos uždarymui.
Nupiešėme visos savaitės įspūdžius, pristatėme geriausiai patikusias veiklas, pateikėme pasiūlymų kitos vasaros stovyklai. Visi stovyklautojai ir stovyklos organizatoriai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Suvalgę pyragą ir vaisius visi išsiskirstėme namo.