RU

EN

Išvyka į Kalvius

Tęsdami „Vaikystės dvaro“ pirmokų ir trečiokų jau pradėtą mažosios piligrimystės tradiciją, birželio 5 dieną mokyklos antrokai ir ketvirtokai su mokytojomis Kristina Kerteniene, Aušra Šliužiene bei padėjėja Natalija Zakarauskiene išvyko į Kalvius.

Prieš tai  tikybos mokytoja Vita Norkūnienė vaikams priminė, kas yra Šv. Jokūbo kelias, kur jis veda, ką pasakoja legenda, ką rodo žemėlapiai ir ženklai, ką reiškia Santjago de Compostela, kas yra  Šv. Jokūbo kriauklė, kuria pažymėtas Lietuvoje esantis Šv. Jokūbo kelias – Camino Lituano.

Taigi, įgiję žinių, pasiėmę piligrimų vėliavas atvykome į Kalvius. Dalį kelio, per visą Kalvių gyvenvietę, iki šv. Antano Paduviečio bažnyčios, kaip tikri piligrimai ėjome pesčiomis. Prie bažnyčios mus pasitiko tikybos mokytoja bei šios bažnyčios vargonininkė Rita Vrubliauskienė. Ji papasakojo, kad Lietuvoje yra tik dvi tokios, rotondos tipo su kupolu bažnyčios, priminė, kad bažnyčia pastatyta 1800 metais, papasakojo bažnyčios atsiradimo istoriją ir pakvietė visus į bažnyčios vidų. Viduje vaikai susikaupę ir susidomėję klausėsi mokytojos Ritos legendų, pasakojimų apie šventuosius, pavaizduotus paveiksluose bei altoriuje, uždavė mokytojai nemažai klausimų.

Iš Kalvių bažnyčios išėjome susikaupę ir sukaupę nemažai žinių. O likusį laiką nusprendėme praleisti prie didžiausio Kaišiadorių rajono ežero – Kalvių ežero, kur lakstėme, žaidėme, braidėme ežere bei upelyje.

Grįždami į mokyklą dar apžiūrėjome ir šv. Jokūbo kriauklę prie Žiežmarių šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios.

 

 

 

Mokytoja Aušra Šliužienė