RU

EN

Vasaros stovykla „Sveika vasara“

Stovyklauti pradėjo pirmadienį. Šia dieną ir košę valgė, ir mikrobus piešė, ir skulptūras-ornamentus  darė, ir rankas mokėsi plauti, ir gyvus paveikslus kūrė, ir tinklinio kamuolį mokėsi paimti, piešė užlipintomis burnomis, žaidė estafetes su teatro elementais ir dar kankorėžiais vaikščiojo.

Lietingą antradienio dieną stovyklautojai dieną leido vykdydami įvairias užduotis susijusias su sveika mityba. Vaikai aplikavo kūrybinę užduotį, ją pristatė, aptarė su draugais, kurie maisto produktai sveiki, kurie ne. Komandoje piešė piešinius, sprendė kryžiažodį, žiūrėjo filmuką.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta susipažinti su Skautų organizacija, jos veikla. Mokymuisi stovyklauti gamtoje, susipažinti su vaistažolėmis, orientaciniam žaidimui ,,Lobio paieška“. Kadangi lietus šiek tiek   pakoregavo stovyklautojų planus, palapinės statymą atidėjome penktadieniui.  Pasiskirstę komandomis, dalyviai žaidė linksmus judriuosius žaidimus, pastatė kubų arkas.  Paskui  ieškojo mokyklos-darželio teritorijoje paslėpto lobio. O koks geriausias lobis vasarą?  Žinoma, atgaivinantys skanūs  ledai.

Po pietų sulaukėme svečio iš  Lietuvos Skautų organizacijos –  Nedo. Jis papasakojo apie Lietuvos Skautų judėjimą, pravedė edukacinę pamokėlę, kaip įvairiomis priemonėmis  gamtoje  užkurti laužą.   Diena prabėgo greitai ir smagiai.

Ketvirtosios dienos stovykloje mokiniai dalyvavo muzikinėje viktorinoje. Emocijos liejos per kraštus, bet nugalėjo draugystė ir gera nuotaika. Virtualioje edukacijoje „Lipdome iš sūrios tešlos“ sužinojo įvairiausių paslapčių ir patys nusprendė išbandyti. Nors tešla nelabi klausė, lipo prie rankų, bet galiausiai pavyko.

Štai ir atėjo penktadienis – paskutinė stovyklos diena!

Pavalgę pusryčius su vaikais nutarėme išsikepti stovyklos pabaigtuvių pyragą. Čia mums labai padėjo virtuvės darbuotojos Saulė ir Nijolė. Jos mus visus papuošė virėjų kepurėmis, vadovavo visiems pyrago kepimo darbams. Užmaišėme ir pašovėme kepti pyragą su razinomis. Ačiū virėjoms!

Kol pyragas kepė, reikėjo pabaigti vakarykštės dienos darbus – reikėjo nuspalvinti, dekoruoti vakar iš sūrios tešlos darytus, ir jau išdžiuvusius žaisliukus. Žaisliukai gavosi spalvingi ir originalūs. Pabaigę dekoravimo darbus ėjome į lauką ir praktiškai įgyvendinome  stovyklos svečio – skauto pasakojimus apie skautų gyvenimą – mokėmės statyti palapinę! Palapinė didelė, teko pavargti. Tačiau netrukus, su visų stovyklautojų pagalba, ji buvo pastatyta! Lakstėme, gulėjome, ilsėjomės, kol virėjos mus pakvietė pietų. O čia ir mūsų pyragas jau ant stalo! Pyragas su pienu buvo puikus desertas.

Po pietų nutarėme išbandyti dar vieną, niekada nebandytą veiklą – smėlio paveikslėlius. Pasiruošėme spalvoto smėlio, nusipiešėme paveikslėlius ir ėmėmės darbo. Darbas kruopštus, reikalaujantis susikaupimo, tačiau pavyko visiems. Visi stovyklautojai pasigamino sau po smėlio paveikslėlį, o pertraukėlių metu dar spėjome ir filmuką pažiūrėti, ir pašokti, muzikos paklausyti.

Nepastebimai prabėgo visa stovyklos savaitė. Atsisveikinome palinkėję vieni kitiems saugių, turiningų ir smagių atostogų!

 

Mokytojos Andromeda Ostašenkovienė, Eugenija Švelnikienė, Gabrielė Vaičekauskaitė, Akvilė Maselskienė, Kamilė Montrimienė, Natalja Markevičienė, Rūta Ašmenienė, Kristina Kertenienė, Birūta Pilvelienė, Renata Balčiūnienė, Aušra Šliužienė, Daiva Pukalskienė, sveikatos priežiūros specialistas Arvydas Raskilas