RU

EN

SVEIKATINGUMO DIENA

Rugsėjo 23 dieną mokykloje vyko „Sveikatingumo diena”. Renginio metu mūsų mokiniai sužinojo, kad norint būti sveikam reikia laikytis taisyklių:
• laikytis švaros ir higienos
• sportuoti ir būti aktyviems
• sveikai maitintis.
Ketvirtokai prisiminė sveikos gyvensenos principus,  žiūrėjo  edukacinį filmuką apie sveiką mitybą, o savo žinias pasitikrino  „Blic turnyre”. Vėliau ragavo vaisių mišrainės, sužinojo koks vaisius vadinamas lietuviška citrina, vaišinosi svarainių arbata.

Pakalbėję apie sveikus ir nesveikus maisto produktus, trečiokai ėmėsi praktinės veiklos – kaip ir buvo suplanavę – susiruošė gaminti vaisių vėrinukus bei vaisių salotas. Draugiškai pasiskirstę į dvi grupes, burtų keliu išsitraukę kurį patiekalą gamins, aptarę darbo eigą ir saugaus elgesio taisykles, ėmėsi darbo. Plovė vaisius, pjaustė, maišė salotas, vėrė vaisius. Kai darbai buvo baigti  sėdo skanauti pačių pasigamintų patiekalų. Ir salotos, ir vaisių vėrinukai pavyko puikiai – ir atrodė gražiai, ir buvo labai skanūs!

Antros klasės mokiniai keliavo po emocijų labirintus. Sužinojo, kad visos emocijos yra geros, tik reikia mokėti su jomis draugauti. Įsidėmėjo, jog ir supykti nėra blogas dalykas. Svarbiausia, mokėti su tuo susidoroti ir neskaudinti savęs bei kitų žmonių. Antrokai prisiminė keletą jau žinotų ir išmoko vieną naują pykčio suvaldymo būdą. Per pertraukas tarp veiklų vaišinosi tėvelių paruoštais sveikais užkandžiais.

Mokytoja Renata papasakojo mokiniams apie balso higieną ir kodėl svarbu jį saugoti.

Sveikatos priežiūros specialistas supažindino mokinius su paslaptingu mikroorganizmų pasauliu. Mokytoja Gabrielė Vaičekauskaitė su mokiniais diskutavo apie žmogaus  protą ir mintis sporte.  Diskusijos metu mokiniai suprato, kaip taisyklingai sportuoti, kad sau nepakenktume ir būtume sveiki. Pasitikrino   savo koordinaciją ir pusiausvyrą, praktiškai įsitikino, kad galvoti sportuojant irgi reikia, todėl  užduotį pavyko įveikti greitai ir be klaidų.

Pirmokai, pabendravę su mokytoja Gabriele ir sveikatos priežiūros specialistu  Arvydu, klegėdami iškeliavo į Lietuvos liaudies ir buities muziejų. Aplankė Tabariškių sodybą. Joje vaikų laukė edukacija „Vaikų žaidimai, pasakos ir dainos“. Mokiniai daug sužinojo apie įvairius muzikos instrumentus bei patys pabandė jais pagroti. Po šios veiklos mokinių laukė smagioji kelionės dalis – pasivažinėjimas vienkinkiu vežimaičiu. Krykštavimas, juokas ir klegesys užliejo muziejaus laukus. Po smagybių gryname ore mokiniai sugužėjo į karčemą pasistiprinti. Valgydami dalinosi dienos įspūdžiais ir emocijomis.

Dėkojame už smagias ir kūrybingas užduotis bei sveikatingumo idėjų puoselėjimą mokykloje!

 

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė