RU

EN

,,Sveikatiados“ Grūdinių produktų iššūkis

Mokyklos-darželio  „Vaikystės dvaras“ pirmokai priėmė,, Sveikatiados“  mestą Grūdinių produktų iššūkį.

          Projektas „Sveikatiada“ – tai socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą.

         Dieną  mokiniai pradėjo valgydami skanią grikių košę, kurią paruošti  padėjo mokyklos-darželio virėjos ir   Austėjos močiutė Irena. Paskui vaikai susipažino su grūdinėmis kultūromis, jų produktais. Žiūrėjo filmą ,,Duonelės kelias“ . Kartu su mokytoja Rūta sekė ir vaidino  pasaką ,,Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“.Iš atsineštų produktų pakuočių suklijavo plakatą ,,Grūdiniai produktai“. Pirmokų mamytės pasirūpino ( labai joms dėkoju) kad šią dieną ant mokinių suolų būtų ne vadovėliai, o įvairiausi grūdiniai produktai, kuriuos visi mielai skanavo , žiūrėdami animacinį filmą ,,Pyragėlis“.
       Šis iššūkis buvo dar viena proga prisiminti, kokių profesijų žmonės   sunkiai dirba,  kol duonelė atkeliauja  ilgą kelią nuo grūdelio iki  mūsų stalo.