RU

EN

Piligrimystės diena

Gegužės 31 d. su Žiežmarių mokyklos-darželio ,,Vaikystės dvaras“ trečiokais ir pirmokais, jų mokytoja Rūta Ašmeniene ir Asta Pranukevičiene patyrėme nedidelę  piligrimystę.

Iš ankstaus ryto trečiokai vyko į Guronių rekolekcijų namus: susitiko su sese vienuole Milda, lankė Rožinio kelią, kuriame vaizdai ir tekstai – gyvi liudininkai – parodė, kaip arti yra Romos katalikų tikėjimas ir lietuviškoji tapatybė. Viešėjo Šv. Juozapo darbininko koplyčioje, kur patyrė gyvą maldos ir giesmės praktiką. Grįžę į mokyklą ir pasistiprinę pietumis, prisiminė, kas yra Šv. Jokūbo kelias, kur jis veda, ką pasakoja legenda, ką rodo žemėlapiai ir ženklai, ką reiškia Santjago de Compostela ir jau pėsčiomis kartu su pirmokais iškeliavo į Žiežmarių Šv. Jokūbo bažnyčią ieškoti Šv. Jokūbo kriauklės – mat taip yra pažymėtas Lietuvoje esantis Šv. Jokūbo kelias – Camino Lituano.

Šioje kelionėje prie trečiokų prisijungė ir pirmokai su mokytoja Asta Pranukevičiene ir mokytojos padėjėja Aliona Vaitkūnienė. Gražia vorele su džiaugsmo vėliavomis iškeliavome link šventovės. Bažnyčioje mus pasitiko kunigas Algirdas Akelaitis, kuris lengvai ir džiaugsmingai pasikalbėjo su mumis svarbiausiais tikėjimo klausimais. Kiek apšilę, ėmėmės giesmių mokymosi. Iš kunigo sužinojome, kad šlovinti Dievą galima ne tik balsu ar muzikos instrumentu, bet ir gestais, ir net šokiu. Džiaugsmas liejosi per kraštus! Būtume dar ilgiau paviešėję, bet nepamiršome, kad svečiuose užsibūti per ilgai nemandagu.

Atsisveikinę kunigą Algirdą ir prie vartų budinčią Šv. Jokūbo kriauklę, pasukome link mokyklos su mintimi ,,Dar reiks čia sugrįžti! Ir ne vieną kartą!” Tikėjimo ieškoti galima ne tik susikaupus, bet ir džiaugsmingai!

 

Tikybos mokyt. Vita Norkūnienė