Paskutinis naujinimas

2026-06-05 01:06

„Mokslo sriuba“ 2026

Jau keturioliktą kartą,  balandžio 27 – 30 dienomis Žiežmarių mokykloje–darželyje „Vaikystės dvaras“ vėl virė, kunkuliavo  „Mokslo sriuba“ – buvo vykdomas kasmetinis projektas, kurio  tikslas – padėti mokiniams tobulinti  bendrąsias bei esmines dalykines kompetencijas, būtinas sėkmingam tolimesniam dalyvavimui kultūriniame ir socialiniame gyvenime, padėti atsiskleisti, pasireikšti įvairiose veiklose daugeliui mokyklos-darželio mokinių.

Kiekviena savaitės diena buvo skirta atskiram mokomajam dalykui. Savaitės metu vyko daug įvairių konkursų, olimpiadų, varžytuvių, edukacijų. Projekto metu buvo renkami raštingiausi  mokyklos mokiniai,  geriausi  mokyklos matematikai, anglų kalbos bei gamtos mokslų visuomeninio ugdymo  žinovai.

Pirmąją „Mokslo sriubos“ dieną   mokykloje organizavome raštingiausio mokinio konkursą. Kiekviena klasė rašė diktantą ir taip buvo išrinktas raštingiausias  kiekvienos klasės mokinys.

Antradienį, balandžio 28 dieną, skyrėme matematikai ir anglų kalbai – vyko matematikų varžytuvės, kuriose dalyvavo apie 40  1 – 4 klasės mokinių, bei anglų kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 2 – 4 klasių mokiniai. Taip pat antradienį, 2 – 4 klasių mokiniai dalyvavo Kaišiadorių J. Aisčio viešojoje bibliotekoje vykusioje edukacijoje „Pažink Brailio raštą“. Edukacijos metu sužinojome kaip ir kodėl atsirado Brailio raštas, dalyvavome viktorinoje, mokėmės perskaityti žodžius parašytus Brailio raštu ir patys bandėme parašyti savo vardus, naudodamiesi Brailio rašto abėcėle. Tuo pat metu mokyklos–darželio pirmokai Žiežmarių bibliotekoje dalyvavo susitikime su vaikiškų knygelių autore Ina Ogenskiene. Po edukacijų bibliotekose pirmokų ir antrokų dar laukė nuotolinė sveikatinimo pamoka – spektaklis „Operacija brokolis“.

Trečiadienį, balandžio 29 dieną, skyrėme gamtos mokslams bei visuomeniniam ugdymui. Vyko gamtos mokslų ir visuomeninio ugdymo olimpiada skirta Lietuvai, kurioje dalyvavo daugiau kaip 40  1 – 4 klasių mokinių. Taip pat trečiadienį 1 – 3  klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Jūratė ir Kastytis“. Edukacijos metu susipažinome su gintaru – išsiaiškinome, iš kur jis atsirado, koks tas gintaras yra, kur galima jo rasti. Edukacijos pabaigoje kiekvienas vaikas savo mamytei suvėrė originalią gintarinę apyrankę, kurią padovanos Motinos dienos proga.

Ketvirtadienį, balandžio 30 dieną, savaitę užbaigėme apdovanojimais. Padėkos raštais buvo apdovanota 15 mokyklos mokinių! O dar 4 mokiniai buvo apdovanoti paskatinamaisiais prizais.

Savaitė buvo įdomi ir turininga. Projekto organizatorė  dėkoja visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą įvairiose veiklose bei konkursuose,  klasių mokytojoms  ir visai mokyklos bendruomenei už pagalbą organizuojant įvairias projekto veiklas.

 

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ mokytoja metodininkė, projekto „Mokslo sriuba“ organizatorė  Aušra Šliužienė

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)

Skip to content