RU

EN

Mokslo sriuba 2023

Prieš pat atostogas, balandžio 3 – 7 dienomis Žiežmarių mokykloje-darželyje „Vaikystės dvaras“ vėl virė, kunkuliavo  „Mokslo sriuba“ – buvo vykdomas kasmetinis projektas, kurio  tikslas – padėti mokiniams tobulinti  bendrąsias bei esmines dalykines kompetencijas būtinas sėkmingam tolimesniam dalyvavimui kultūriniame ir socialiniame gyvenime, padėti atsiskleisti, pasireikšti įvairiose veiklose daugeliui mokyklos-darželio mokinių.

Kiekviena savaitės diena buvo skirta atskiram mokomajam dalykui. Savaitės metu vyko daug įvairių konkursų, olimpiadų, varžytuvių, edukacijų. Projekto metu buvo renkami raštingiausi  mokyklos mokiniai,  geriausi  mokyklos matematikai, geriausi vertėjais iš anglų kalbos bei pasaulio pažinimo  žinovai. Padėkos raštais apdovanota 18 mokyklos mokinių!

Savaitės metu vyko ir kitų veiklų. Pertraukų metu ir mokiniai, ir visų trijų skyrių darželio ugdytiniai noriai dalyvavo respublikiniame plenere „Piešiu meilės juostą šeimai 2023“. Plenero metu visi ant plačios piešimo popieriaus juostos piešėme meilę šeimai. Visos įstaigos ugdytiniai pripiešė 42 metrus juostos!

Pirmą savaitės dieną skyrėme ugdymo karjerai veikloms. Visos veiklos vyko Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“. Veiklų metu dekoravome sausainius, klausėmės paskaitos „Pažink profesiją“, dalyvavome susitikime su Kaišiadorių turizmo centro gidu, pietavome, žaidėme, žiūrėjome filmą „Operacija Islandija“. Diena buvo turininga ir įdomi. Už veiklas dėkojame centro darbuotojai Neringai Armonavičienei bei mokytojai Kristinai Kertenienei.

Balandžio 4 dieną trečios klasės atstovės dalyvavo respublikinėje mokinių teorinėje-praktinėje  konferencijoje „Sveikata – visam gyvenimui“. Gabija ir Barbora konferencijoje skaitė pranešimą „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“.

Šios savaitės metu sudalyvavome ir metų Vaikiškos knygos rinkimuose. Mokytoja Rūta Ašmenienė  pristatė visas nominuotas knygas. Kiekviena klasė turėjo galimybė perskaityti ir pristatyti pasirinktą knygą. Knygų pristatymai buvo įdomūs. Vyko balsavimas. Kiekvienas mokinys galėjo pareikšti savo nuomonę – balsuoti už jam labiausiai patikusią knygą. Mūsų mokykloje laimėjo knyga „Lelijos nuodija miestą“.

Taip pat šios savaitės metu dalyvavome „Švieskime vaikus“ paramos ir labdaros fondo organizuojamame projekte „Vaikų Velykėlės“ Didysis margutis 2023, kurio metu iš kiekvienos klasės mokinių pagamintų darbelių papuošėme vieną didelį velykinį margutį. Už šį darbą kiekvienas mokyklos – darželio mokinys buvo apdovanotas nauja knyga.

Tęsiant velykines tradicijas, buvo organizuota ir kiaušinių marginimo vašku edukacija, kur kiekvienas mokyklos mokinys turėjo galimybę pasimokyti ir pats sau vašku nusimarginti margutį. Už šią edukaciją dėkojame dailės būrelio mokytojai R. Šulskienei.

Savaitę užbaigėme visoms mokyklos-darželio grupėms bei klasėms organizuota edukacija „Bitės“, kurios metu vaikai įgijo žinių apie bites, vašką ir žvakių gamybą. Patys pasirinktu būdu galėjo pasigaminti vaško žvakelę.

Savaitė buvo įdomi ir turininga. Projekto organizatoriai  dėkoja visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą įvairiose veiklose bei konkursuose, mokytojoms R. Ašmenienei, K. Kertenienei, J. Junelienei, R. Šulskienei ir visai mokyklos bendruomenei už pagalbą organizuojant įvairias projekto veiklas.

 

Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ mokytoja metodininkė, projekto „Mokslo sriuba“ organizatorė  Aušra Šliužienė