RU

EN

Menų diena

Žmogų menas lydi visada. Supanti aplinka taip pat yra susijusi su menu. 2022 kovo 28 d. Žiežmarių mokykloje – darželyje „Vaikystės dvaras“ diena buvo kitokia. Ją paskyrėme susipažinimui su menu, todėl ir pavadinimo „Menų diena“.

Šokio mokytoja Laima Morkūnienė ir Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio ,,Žilvita“ narė Milda Žilaitytė  mokė,  rodė  ir  pasakoja apie senovinių šokių maginę prasmę, jų taikymą kalendorinių bei šeimos švenčių metu, vakaronėse – „vakaruškose“. O kad šokti būtų smagiau  šokių muzika skambėjo gyvai: Milda grojo smuiku, o mokytoja Laima armonika.

Teatriuko vaikai su vadove Eugenija Švelnikienė pakvietė 1,2, 3, 4 klasių mokinius į Teatrinių žaidimų-improvizacijų pamokėles. Su visų klasių mokiniais kalbėjome, ką jie žino apie teatrą, kokius spektaklius matė, ar reikia mokykloje dramos būrelio ar netgi pamokų? Po pokalbio visi mokiniai atliko įvairias kūrybines improvizacines užduotis. Tai ir kvėpavimo pratimai, ir kūno plastikos, ir vaizduotės, ir judesio pratimai: „ Veidrodis“, „ Skulptorius ir molis“. Taip pat dalyviai pagal vadovo nurodytas aplinkybes atliko įvairius veiksmus, kuriuos turėjo pateisinti: kodėl taip daro? Koks personažas jis yra? Dėmesingumui lavinti buvo piešiamas gyvas paveikslas: kas esi jame, koks tavo vaidmuo. Mokiniams labai patiko žaidimas „ Pykšt“. Pamokėlės prabėgo nepastebimai, buvo ir linksma, ir įdomu. Labai aktyviai dalyvavo Vaikystės dvaro teatriuko nariai: Viltė Š., Viltė B., Barbora, Kamilė, Karilė, Smiltė, Kotryna, Vakaris, Olivija.

Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė užsiėmimus vedė su kūrybiniais, žaidybiniais elementais – kūryba kitaip. Loterijos principu buvo išrenkama užduotis iš 6 galimų variantų. IV klasėje  buvo atliekamos komandinės užduotys: 1) „Bėgančios spalvos“, kai komandos nariai, perduodami vienas kitam spalvas , kūrė savo komandos herbus; 2) Individuali užduotis, bet kolektyvinis produktas – „Keliaujantis piešinys“; 3) Gyvo ornamento sudarymas – komandos, sustoję tam tikra tvarka, sudarė ornamentą. III klasėje buvo atliekamos užduotys, paremtos psichologiniais išbandymais: 1) Dailininkas „nebylys“; 2) Dailininkas „neregys“ – piešimas poromis. II klasėje – atliekamos užduotys, paremtos meno istorija: 1) Gyvo ornamento sudarymas – komandos, sustoję tam tikra tvarka, sudarė ornamentą; 2) „Gyvieji paveikslai“ – komandos, gavę reprodukcijas su meno kūriniais, turėjo suvaidinti veiksmą, kuris vaizduojamas reprodukcijoje. I klasė buvo atliekamos užduotys – „Bėgančios spalvos“ ir „Keliaujantis piešinys“.

Taip pat „Menų dienoje“ lankėsi floristikos būrelio vadovė Jurgita Treinytė. Ji kalbėjo apie savo buvusią fotografijos ir dabartinę – floristikos būrelio profesijas. Pamokų metu žiūrėjo: 1. Vaikystės darželio laiko piešinius. 2. Mokyklos fotografijų albumą, kurį sudarė baigiamosiose klasėse lankydama fotografijos būrelį. 3. Baigiant studijas Dailės Akademijoje išleistą fotonuotraukų knygutę. 4. Drabužių reklamos fotografijų knygeles, išleistas dirbant reklamos vadybininke 5. Paskutinę knygą „Lietuviškų dirbinių kūrimas”, kurioje atsispindi šių dienų veikla, joje daug tos floristikos, su kuria vaikai susitinka būrelyje.  6.Taip pat dalį darbų žiūrėjo  per klasėse buvusius projektorius, įvedę paieškoje  „Kaišiadorių biblioteka – Jurgita Treinytė”. 7. Ketvirtokų ir pirmokų klasėje peržiūrėjo profesionalų filmuką, kuriame marginami margučiai.  Taip pat vaikai spėliojo, kokiame karpinyje kokia lietuviška pasaka arba kokioje fotografijoje kuri Kaišiadorių vieta nufotografuota. Dar visi ragavo po truputį beržo sulos.

3 klasės mokiniai dalyvavo virtualioje dailininkės, rašytojos ir iliustratorės Sigutės Ach pamokoje. Vaikai sužinojo, kad smagiausia piešti, kai nežinai kas bus. Tiesiog stebėti spalvų susiliejimus ir leisti rankai ir minčiai save nešti.

Muzikos pamokoje vaikai susipažino su instrumentais. Buvo smagu klausytis gitaros akordų, birbynės garsų. Vaikai kartu dainavo. Čia mokytojai Renatai Balčiūnienei talkino būsimas muzikos mokytojas Faustas.

Supratome, kad Meno dienų turi būti daugiau.

 

Dramos  (teatro) būrelio mokytoja Eugenija Švelnikienė
Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė
Šokio mokytoja Laima Morkūnienė
Floristikos būrelio vadovė Jurgita Treinytė
Muzikos mokytoja Renata Balčiūnienė