RU

EN

Ketvirtokų išleistuvės

Jau baigės paskutinė pamoka,
Kurios tema – „Išsiskyrimas“.
Čia tilpo nuostabių prisiminimų platuma,
Čia tilpo išsakytų žodžių palikimas.

Jau baigės paskutinė pamoka,
Kuri sekundė po sekundės sirpo laiko kekėj,
Širdį skausmingai apkabino ilgesio dukra…

Jau baigės paskutinė pamoka…

Kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, Žiežmarių mokyklos- darželio „Vaikystės dvaras“ ketvirtokams nuskambėjo paskutinis skambutis. 18 šios mokyklos mokinių baigė 4 klasę ir pakėlė sparnus išskristi.

Šie metai išskirtiniai, kitokie visoms  Lietuvos mokykloms. Kitokie jie ir „Vaikystės dvaro“ ketvirtokams. Kitokios buvo ir jų išleistuvės. Be dainų, šokių, kviestinių svečių – tik patys artimiausi žmonės, šeimos nariai  supo mūsų ketvirtokus. Tačiau tai nereiškia, kad išleistuvės buvo prastos ir neįdomios.

Karštą ir tvankų birželio vakarą mokyklos salėje ketvirtokų, jų tėvų, šeimos narių laukė mokytoja Aušra Šliužienė ir mokyklos-darželio direktorė Eglė Raudeliūnienė. Vaikams iškilmingai buvo įteikti Pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai. Už puikų mokymąsi ir pavyzdingą elgesį padėkos raštais buvo apdovanoti Deividas Ašmena, Milana Balčjunaitė, Emilis Rekatanskis bei Gaivilė Subačiūtė. Taip pat padėkomis buvo apdovanoti mokiniai, per visus metus ir net per nuotolinį mokymąsi nepraleidę nė vienos pamokos. Tai Augustas Motėjūnas, Deivita Kantanavičiūtė, Deividas Tylingo, Kajus Pavlovas. Mokytoja pasidžiaugė, kad nemažai  mokyklos mokinių per  mokslo metus dalyvavo  įvairiuose respublikiniuose konkursuose bei olimpiadose. Padėkos raštais, medaliais buvo apdovanoti: Ugnė Špakauskaitė, Deividas Ašmena, Emilija Fylerytė, Deivita Kantanavičiūtė, Emilis Rekatanskis, Augustas Motėjūnas. Mažuosius „abiturientus“ pasveikino klasės mokytoja. Juos pasveikino ir mokyklos direktorė. Ji palinkėjo jiems geros kloties, sparnuotų svajonių ir nepamiršti savo pirmosios mokyklos. Kiekvienam ketvirtokui direktorė įteikė po varpelį.

Antrąja, linksmąja išleistuvių dalimi pasirūpino šaunūs ketvirtokų tėveliai bei šeimos nariai. Jie patys pagamino pinjatas, organizavo vaikams įvairias užduotis bei žaidimus. Vaikai dūko muilo putose, darė didžiulius  muilo burbulus, vaišinosi skaniausiu tortu. Tėveliai paruošė, išleido ir kiekvienam vaikui, mokytojai ir mokyklai  padovanojo specialų 24-osios „Vaikystės dvaro“ ketvirtokų laidos leidinį „Nebepradinukai“. Taip pat tėveliai paruošė ir pristatė  atsisveikinimo dainą „Vaikystės dvarui“. Įspūdinga ir linksma šventė vyko ligi vėlyvo vakaro ir tikrai ilgai  įsimins  visiems šią mokyklą baigusiems ketvirtokams.

Mokytoja  Aušra Šliužienė