RU

EN

Kelionė į Kernavę

Dalyvaudami projekte ,,Lietuva seniau ir dabar“ mokyklos-darželio ,,Vaikystės dvaras“ ketvirtokai laiko mašina nusikėlė į praeitį ir pajuto viduramžių dvasią.
Vaikai lankėsi Kernavės archeologinės vietovės muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje ,,Kaip žmonės senovėje gyveno“. Pasakojimo, bandymų ir žaidimų pagalba keliavo į tolimą Kernavės praeitį. Sužinojo kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rankiojo ir kaip medžiojo. Apsilankė priešistorės palapinėje, domėjosi iš ko buvo gaminami įrankiai, apranga ir statomi būstai.
O kaip gyveno ir kokius žaidimus žaidė vaikai, kai dar nebuvo išmaniųjų technologijų? Tai sužinojo viešėdami menininko Henriko Orakausko galerijoje-studijoje ,,Šulinys“. Ten žaidė įvairius senovinius žaidimus, rungtyniavo, važinėjosi vežimaičiu, klausėsi pasakojimo apie skulptūros meną.
Skaniai papietavę, pasistiprinę jaukioje menininko terasoje, keliavo aplankyti piliakalnių. Susipažino su UNESCO Pasaulio paveldo objektu – Kernavės archeologine vietove. Apsilankė atkurtose viduramžių Kernavės sodybose.
Šiek tiek pavargę (juk teko nemažai laiptelių įveikti), bet linksmi, daug naujo sužinoję, sugrįžo namo. Ačiū kelionėje lydėjusiai Austėjos močiutei Irenai už pagalbą.

Mokytoja Rūta Ašmenienė