Mokyklos-darželio pirmokai pirmieji pradėjo projekto „Lietuva seniau ir dabar“ veiklas. Ketvirtadienį, pirmos klasės mokiniai su mokytoja Aušra ir darbuotoja Irena išsiruošė į ekskursiją, į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Klausydami gidės Sigitos, aplankė muziejaus miestelį, pabuvojo bažnytėlėje. Apsilankė ir dzūkų sodyboje, kur apžiūrėjo senovinius žaislus, su kuriais žaidė ir pramogavo vaikai. Pirmokai netgi patys išbandė kojūkus!
Gerokai pasivaikščioję, pirmokai patraukė į aukštaičių sodybą. Ten jų laukė trobos šeimininkė, kuri pravedė edukaciją „Duona ne vėju ateina“. Edukacijoje pirmokai susipažino su javais, su klojimu ir svirnu, darbo įrankiais, darbais, kuriuos reikia nudirbti, kol duona pasiekia stalą. Netgi patys malė girnomis bei grūdo grūstuvėje rugius. Išbandę įvairius darbus šeimininkės buvo pakviesti į trobos svečių kambarį, kur vaišinosi tradicine duona su sviestu bei medumi. Po edukacijos, trobos kieme palakstę ir papietavę, pavargę, bet pilni įspūdžių patraukė namų link.
1 klasės mokytoja Aušra Šliužienė













