RU

EN

„Čyru vyru pavasaris“

Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima teigti, kad tu būtinas gyvenimui: tu – pats gyvenimas. (Antuanas de Sent Egziuperi)
2017 m. gegužės 18 d. Žiežmarių mokykloje-darželyje „Vaikystės dvaras“ vyko jau 11-oji vaikų folkloro šventė „Čyru vyru pavasaris“. Mokykloje-darželyje yra vykdoma integruoto ugdymo (ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų) programa „Vanduo ir žemė – mūsų planeta“. Todėl neatsitiktinai pasirinkta šių metų šventės tema – „Vandens motyvai lietuvių liaudies tautosakoje“. Į šventę sugužėjo Pakertų lopšelio–darželio, Kaišiadorių lopšelio-darželio „Spindulys“, Pravieniškių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Rumšiškių lopšelio-darželio, Žaslių lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“, Stasiūnų mokyklos-darželio „Nykštukas“, Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“, Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ auklėtiniai ir juos programai rengę pedagogai. Atvyko svečiai iš Elektrėnų savivaldybės Vievio pradinės mokyklos, Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ ir Elektrėnų mokyklos-darželio „Žiogelis“. Šventės dalyvius pasveikino Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centro vyriausioji specialistė Virginija Batutienė, folkloro šventės pradininkės ir ilgametės puoselėtojos Raimunda Šulskienė, buvusi šios mokyklos-darželio direktorė, ir mokytoja Angelė Janonienė. Į tradicinę vaikų folkloro šventę susirinkę dalyviai nepritrūko geros nuotaikos. Vieni kitus džiugino nuotaikingomis dainelėmis, smagiais žaidimais ir linksmais pasakojimais. Vėliau stebėjo bandymus su vandeniu, sausu azotu, sužinojo kaip galima pačiam susikurti vandens apytakos ratą, piešė vašku ant vandens, žaidė su muilo burbulais. Pasilinksminę visi skanavo Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ prezidentės Viltės Vaitkutės kartu su mama keptos naminės duonos, vaišinosi svečių atsivežta gira. Pasibaigus šventei, visiems įteiktos padėkos bei saldžios dovanėlės.
Nuoširdžiai dėkojame visiems šventės dalyviams ir rėmėjams UAB „Gudobelė“, UAB „Žiežmarių gėlės“ už malonų bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant vaikų folkloro šventę.

Informaciją parengė mokytoja B. Pilvelienė