RU

EN

Bendruomenė

Vilnos vėlimo šeimadienis

Kaip iš vilnos nuvelti angeliuką, lėlytę,  paukštelį mokyklos-darželio bendruomenę mokino dailės būrelio mokytoja Raimunda Šulskienė.

 

Advento vainikų pynimo šeimadienis

Į Advento vainikų pynimo šeimadienį kvietėme mokyklos-darželio bendruomenę. Edukaciją, kaip pinti vainikus, vedė bibliotekininkė Aliona Vaitkūnienė.

Kiaušinių marginimo vašku šeimadienis

Kiaušinių marginimo vašku šeimadienyje dalyvavo mokyklos-darželio bendruomenė – nuo mažiausio dalyvio – ikimokyklinuko, iki suaugusiojo. Kaip marginti vašku savo patirtimi dalinosi neformaliojo ugdymo mokytoja Raimunda Šulskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėja Angelė Jazukevičienė.

 

 

Pasitinkame pavasario giesmininkus

2023-03-29

2023 m. kovo 20–31 d. „Kiškučių“ ir „Varpelio“ grupėse vyko projektinė savaitė  „Pasitinkame pavasario giesmininkus“. Vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: klausėsi pasakų, mokėsi paukščių garsų pamėgdžiojimų, pirštukų žaidimų, skaičiuočių, žaidė su didaktinėmis užduotėlėmis. Panaudodami įvairias priemones, vaikai kūrė paukščiukus, iš gautų meninių darbelių grupės rūbinėlėje stende paruošėme parodėlę „Mūsų giesmininkai“. ,,Kiškučių“ grupės ugdytinio Domo Mikaičio tėtis pasisiūlė ir pagamino – sukalė  paukščiukams inkilėlius, kuriuos vaikai padailino, grąžino pagal savo sumanumą, o vėliau lauke stebėjo, kaip ugdytinio Domo tėvelis kabina, vaikų spalvotai išmargintus, inkilėlius.

Užsiėmimo metu ugdytiniai įgijo žinių apie pavasarį sugrįžtančius paukščius, bei kaip paukščiai prisitaiko prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus, kur apsigyvena.

Dėkojame Kęstučiui Mikaičiui už aktyvų bendradarbiavimą.

 

Parengė mokytojos: Jekaterina Justinavičienė

Audronė Julija Surinienė

 

Paukšteliai sugrįžo ir gražiai pragydo

Atkeliaujantis pavasaris – laikas, kai į mūsų šalį iš šiltųjų kraštų parskrenda peržiemoję paukščiai, kuriems reikia namų. Todėl kovo 22-ąją Žiežmarių mokyklos – darželio „Vaikystės dvaro“ kieme nuo pat ankstyvo ryto čiulbėjo ne tik paukščiai, bet ir klegėjo vaikų balsai.

Mokyklos kieme susirinko ikimokyklinio, priešmokyklinio, Pakertų skyriaus „Aitvaras“ ugdytiniai ir jų pedagogai. Visus dalyvius pasveikino šventės „Paukšteliai sugrįžo ir gražiai pragydo“ vedančioji meninio ugdymo mokytoja Akvilė Maselskienė. Ji papasakojo apie paukštelius, pristatė vaikams staigmeną, kur vaikus aplankė „Gandras“ (personažas). Jis papasakojo apie savo kelionę iš šiltųjų kraštų ir parnešė kraitelę pilną gėlyčių, o tarp tų gėlyčių – daug paukščiukų laiškelių su užduotimis vaikams, kuriose mįslės apie paukščius, balsų pamedžiojimai, įvairūs klausimai, susiję su paukščiais. Ugdytiniai ne tik atliko užduotis, bet ir šoko, dainavo, žaidė pirštukų žaidimą „Daug paukštelių tupi, suskaičiuot mums rūpi“. Už žinias vaikai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Susipažinę su parskrendančiais paukščiais, pasiklausę paukščių balsų, pamėdžiojimų, pakiliai nusiteikę ugdytiniai ir jų tėveliai, kurie turėjo laiko ir sutiko padėti, ieškojo mokyklos – darželio kieme vietos, kur būtų patogu įkelti paukščiams namus. Pabirę po kiemą vaikai, padedami tėvelių, puošė medžius inkilėliais. Tądien buvo iškabinti 27 inkilai skirti miško uoksuose perintiems paukšteliams – didžiosioms, mėlynosioms, pilkosioms zylėms be varnėnams.

Grįžę paukščiai galės apsigyventi jaukiuose inkiluose, o žaidžiančius kieme ugdytinius džiugins naujakurių giesmės.

Dėkojame tėveliams Vytautui Šimkūnui, Irmantui Grikšai, Tautvydui Kuktai, mūsų vairuotojui Vytautui Žukauskui už pagalbą pakabinant inkilėlius. Už įamžintas šventės akimirkas dėkojame Nikolajui Surininui.

 

Mokytoja Virginija Paukštutienė

 

 

„VAIKYSTĖS DVARAS“ – kur Kalėdų laukimas sušildomas vaikų, tėvelių ir mokytojų rankomis, padabinamas jų neapsakoma žodžiais vaizduote, kur kūrybinis konkursas „ATVERKIME DURIS KALĖDOMS“ ne tik sukuria šventinę atmosferą, jaukumą bei grožį, bet ir dosnus dovanų.
Visi esate NUGALĖTOJAI, nes buvimas kartu sukuria bendrystę, komandos dvasią, kūrybos džiaugsmą.
Ir vis dėlto…
Atsakinga ir kompetentinga Komisija nusprendė:
IKIMOKYKLINIO UGDYMO KATEGORIJA:
I vieta – „AITVARAS“ (edukacinė kelionė)
II vieta – „EŽIUKAI“ (knygų rinkinys)
III vieta – „SPINDULIUKAI“ (tortas)
PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO KATEGORIJA:
I vieta – 2 klasė (edukacinė kelionė)
II vieta – 3 klasė (knygų rinkinys)
III vieta – 4 klasė (tortas)

 

 

Kūrybinis užsiėmimas iš spalvoto smėlio. Ketvirtadienio diena  pirmoje klasėje prasidėjo netradiciškai.  Į svečius atėjo Karilės mama Sandra ir  atsinešė daug maišelių su spalvotu smėliu.   Mamytė pamokė vaikus pasidaryti paveikslėlį  iš spalvoto smėlio.  Vaikai kūrė, fantazavo  ir žaidė spalvomis. Kaip smagu sulaukti tėvelių pagalbos.  Nuoširdžiai ačiū Sandrai  Jaruševičienei už įdomią veiklą, priemones ir saldumynus.

Mokytoja Rūta Ašmenienė

 

 

„VAIKYSTĖS DVARAS“ – kur apsauga ir saugumas VAIKUI – v ienas iš kertinių įstaigos veiklos akmenų, kur nuoširdžiai bei pagarbiai tariamas žodis AČIŪ už rūpestį, neabejingumą, savo laiko ir jėgų eikvojimą, kad JIEMS – VAIKAMS, jų TĖVELIAMS būtų RAMIAU, SAUGIAU.

Nuoširdžiausiai tariame AČIŪ nuolatiniam policijos rėmėjui, mūsų vaikų sergėtojui TEOFILIUI RAGAVIČIUI.

Tariame nuoširdžiausius padėkos žodžius mūsų visų ANGELAMS SARGAMS Irenai Budrikienei ir policijos viršininkui Jurgiui Ostromeckui, kurie visada randa laiko VAIKAMS.

 

 

VAIKYSTĖS DVARAS“ – „VARPELIS“ – kur meilė vaikui gali būti išdabinta ryškiausiomis spalvomis kaip VARPELIO iškaba ar skambėti VARPO dūžiais… Taip savo tėvišką ranką „Varpelio“ vaikams 2020 m. gegužės 16 dieną ištiesė Mokyklos tarybos „Varpelio“ tėvų atstovai Marius Balčiūnas ir Algirdas Grybauskas, kuriems talkino Romualdas Rimas Kelpšas. Nerandu žodžių kaip padėkoti už TOKIĄ DOVANĄ mūsų vaikamas, kurių nepaprastai laukiame sugrįžtant po karantino… Tad tariu banalų AČIŪ, o širdy suskamba varpu: nėra stipresnės komandos už mus, nes viskas ką darome yra vardan jo – VAIKO.

 

„VAIKYSTĖS DVARAS“ – kur ne tik darbuotojai, bet ir tėveliai prisideda kuriant edukacines erdves mūsų mažiesiems. „Vaikystės dvaro” kieme įrengtas, „Kneipo”, takas, tinklinio aikštelė, lauko žaidimas „Klasės”, mini daržas, nertadicinių muzikos instrumentų erdvė, padovanotas naujas suoliukas. Tariame nuoširdžiai AČIŪ kiekvienam už buvimą kartu, už darbą ir kūrybą vardan jo – VAIKO…

 

Projekto „Tėvai – vaikams“ veiklos 3-ioje klasėje

Šių mokslo metų pirmojo tėvų susirinkimo metu 3-ios klasės tėvams buvo pasiūlyta pagalvoti, gal kas nors iš tėvų, šeimos narių,  norėtų paskutinę mokslo metų savaitę pravesti pamokas – veiklas – kūrybines dirbtuves klasės vaikams. Paskutinio tėvų susirinkimo metu tėveliai pateikė  puikių pasiūlymų. Pravesti pamoką klasės draugams norėjo ir keli mokiniai.

Taigi, paskutinę mokslo metų savaitę, birželio 4-6 dienomis,  3 – ioje klasėje vyko projekto „Tėvai – vaikams“ veiklos:

birželio 4 dieną klasėje svečiavosi Deivido Ašmenos sesė Neringa. Ji labai kūrybinga ir veikli mergina. Neringa klasės vaikams pasiūlė sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir pasigaminti „Oliziuką“. Vaikams nereikėjo niekuo rūpintis – visomis priemonėmis, reikalingomis darbui aprūpino Neringa, mums beliko tik aktyviai įsijungti į veiklą. Dirbome išsijuosę.  Rezultatas – visų „Oliziukai“ išėjo puikūs.

birželio 5 dieną į svečius pas trečiokus atvyko Deivido Tylingo mama Toma. Ji pasiūlė klasės vaikams pasigaminti vazą arba pieštukinę. Mama Toma taip pat labai išradinga ir kūrybinga. Ji mus taip pat aprūpino visomis reikalingomis darbui priemonėmis. Mūsų  visų vazos gavosi originalios ir labai gražios.

birželio 6 dieną sulaukėme dar vieno svečio – Ugnės tėčio Kęsto Špakausko. Jis laisvalaikiu iš ilgų balionų daro puokštes, ir įvairiausius daiktus. Tai labai įdomi ir vaikus sudominusi veikla. Ugnės tėtis ir mums pasiūlė išmokti iš baliono pasidaryti gėlę, ar kažkokį kitą daiktą. Manėme, kad bus lengviau… Tačiau po keletos susprogdintų ir suplėšytų balionų ir mes pramokome juos susukti panašius į gėlę. Veikla buvo labai įdomi ir įtraukianti. Nė vienas neišėjo be savo pasigaminto daikto, o kai kurių gėlės buvo ir labai originalios.

Projekto veiklas žadame tęsti ir kitais mokslo metais ir tikimės, kad dar daugiau tėvelių įsijungs į jo veiklas. O už suteiktas žinias, parodytą supratingumą ir kantrybę norime padėkoti  Ašmenų, Tylingo bei Špakauskų šeimoms. Ačiū Jums už gražų ir turiningą bendradarbiavimą.

Mokytoja  Aušra  Šliužienė

 

Trečiokų dovana mokyklai

Dar sausio mėnesį, visuotinio tėvų susirinkimo metu mokyklos direktorė užsiminė, kad mokyklos kieme vaikams trūksta edukacinių erdvių. Pasitarę trečiokų tėvai nusprendė, kad galėtų įrengti mokyklos kieme tinkliniui žaisti stovus. Kaip tarė, taip ir padarė! Vieni tėveliai parūpino metalo, kiti įvairių įrengimų, treti įvairių statybinių medžiagų, o kiti padėjo darbo jėga. Per savaitę tinklinio aikštelės stovai jau stovėjo mokyklos sporto aikštelėje!

Už rūpestį ir pagalbą darbuose dėkojame Manto tėveliams Karengams, Saugirdo tėveliams Sodaičiams, Milanos tėveliams Lungiams bei diedukui Tamkutoniui, Evitos tėveliams Čiumbarams, Gabrielės tėveliams Šapokams bei Emilio mamai Rekatanskienei.

3 klasės mokytoja Aušra Šliužienė

 

Žiemos kompozicijų kūrimas iš gamtinių medžiagų

Žiežmarių mokykla-darželis „Vaikystės dvaras“ 2017 m. gruodžio 8 d. pakvietė kolegas iš Kaišiadorių  darželio-mokyklos „Rugelis“, Kaišiadorių r. Stasiūnų mokyklos-darželio „Nykštukas“, Kaišiadorių lopšelio-darželio „Spindulys“ į praktinį seminarą „Žiemos kompozicijų kūrimas iš gamtinių medžiagų“. Kolegos džiaugėsi, kad artėjanti gražiausia ir jaukiausia metų šventė Šv. Kalėdos bus padabintos pačių rankomis pagamintomis dekoracijomis. Ačiū lektorei , sertifikuotai meistrei, floristikos sudijos vadovei Jurgitai Treinytei už suteiktą galimybę panirti į stebuklingą gamtos pasaulį.

Direktorė Eglė Raudeliūnienė

Saugus kelias į mokyklą.

Rusgsėjo 1-15 dienų rytais prie mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ perėjos pareigūnams budėti ir užtikrinti saugų vaikučių perėjimą gatve padeda mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie akcijos.

 

 

 

Pagalba

Rugsėjo pirmąją į dažais kvepiančią, naują ir jaukią grupę sugužės visi ,,Spinduliukų“ grupės vaikučiai.
Prie grupės įsikūrimo labai daug prisidėjo ir grupės tėveliai montuodami naujas rūbinėlės spinteles, atlikdami kitus apdailos darbus.Dėkojame L.Bražinskui, R.Debesiui, V.Šimkūnui, S.Kaziukėnui, T.Taurui, J.Šimoniui, R.Rasiukevičiui, S.Mickevičiui ir T.Mickevičiui, seneliui J.Lašiniui už pagalbą įsikuriant naujoje grupėje.