RU

EN

Apie mus rašo

2024 m.

1

 

2

 

Apie mus rašo

 

Apie mus

 

2023 m.

BRWF8DA0C7CC79F_001325

 

BRWF8DA0C7CC79F_001220

2022 m.

IMG_0002

 

Projektas _Nuo žingsnio iki šuolio_ ska..

 

Vaikystes dvaras 2022 m. rugsejo 1 d.

 

ATSPINDŽIAI

 

 

Žiežmarių mokyklos – darželio organizuo..

 

 

Piešinių ir plakatų konkurso nugalėtoja..

 

Gandrinės „Vaikystės dvare“ su lauktuvių paieškomis

Mokytoja Virginija Paukštutienė

Pavasaris. Vaikams atsiranda vis daugiau galimybių stebėti bundančią gamtą, laukti grįžtančių paukščių, ruošt

is jų sutikimui.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet,  „Vaikystės dvare“ su auklėtiniais buvo paminėtos gandrinės. Jau tradicija tampanti Gandrinių diena –  kovo 25- oji –  skirta  pažymėti  gandro sugrįžimą. Gandro sugrįžimas – graži, artima vaiko suvokimui, lietuvių kalendorinė šventė, kitaip vadinama Blovieščiais. Vaikai jos su nekantrumu laukia. Todėl „Ežiukų“ grupės ugdytiniai mokyklos – darželio kieme, belaukdami gandro, iš beržo šakų susuko jam lizdą. Po to visi pasklido po kiemą ieškodami „gandro lauktuvių“.  Malonu buvo stebėti  kaip mažieji džiaugėsi, suradę lauktuves.
Mes ne tik užtvirtinome žinias apie paukštelius, bet taip pat  aktyviai bei linksmai praleidome laiką lauke. Smagu sulaukti pavasario kartu!

(Naujienos šaltinis)

2021 m.

 

 


Kovo 25-oji – Gandrinės, Blovieščiai

Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės.

Gandras-300x287

Kažkada Gandrinės buvo laikomos prosenoviškais Naujaisiais metais. Tad neveltui šią dieną svarbūs spėjimai ir tikima, kad kokios pirmos naujų metų dienos, tokie ir visi metai. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali daug nulemti visiems metams. Labai svarbu, kaip gandrą pirmąkart tais metais pamatysi. Jei skrendantį, – gerai, visus metus darbus spėriai nudirbsi. Tik šeimininkės tais metais daug puodų netyčiomis sudaužys. Jei tupintį, – vangiai viskas seksis. Netekėjusios merginoms pamatytas skrendantis gandras reiškė, kad jos šiemet ištekės, tupintis – kad dar tebetupės savo tėvų namuose. Mokiniui skrendantis gandras – kad sėkmingai „perskris“ į kitą klasę, stovintis – kad pasiliks toje pačioje klasėje antrus metus. Dažniausiai pirmieji parskridusį paukštį pasveikina vaikai. Iškart ant pievelės verčiasi per galvą, – bus miklūs per visą ganiavą.

Parengė V. Žilionytė

(Naujienos šaltinis)

 

 


 

2020 m.

 

4701_1

 

4703_1

 

4804_1

 

 

2019 m.

 

2018 m.

 

 

2017 m.